Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
mirekch
Příspěvky: 3
Registrován: 2.11.2007, 13:50

Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19641Příspěvek mirekch

Má se zadávat souřadnice místa, kde se začíná měřit rychlost, nebo kde stojí ta tabule? Měl jsem za to, že je správná ta první možnost, ale můj záznam byl nedávno opraven podle té druhé...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19644Příspěvek Gumídek

Tam kde ta cedule stojí. Kdyby se začali zadávat souřadnice,tak už to zadavatelům udělá v hlavách takový hokej,že zase zavládne chaos. Vždyť se v navigaci dá nastavit upozornění,když chceš...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19649Příspěvek Docent

mirekch píše:Má se zadávat souřadnice místa, kde se začíná měřit rychlost, nebo kde stojí ta tabule? Měl jsem za to, že je správná ta první možnost, ale můj záznam byl nedávno opraven podle té druhé...
A jak to poznáš? Tedy to, kde se začíná měřit? Zvlášť v tom případku, kdy před tebou jede jiné auto?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19650Příspěvek Baharis

Také si myslím.
Souřadnice cedule pozná každý, vzdálenost upozornění 200 m je standard a jaký dosah má měření mobilních a stacionárních radarů.....
GARMIN nüvi 670
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19652Příspěvek Gumídek

Dokonce 250 metrů je u TomToma default. A mobilní laserový je schopen měřit na vzdálenost okolo 1 km......A u cedule dokáže zastavit každý,a zaměřit ji přesně,pokud trvá na úplné přesnosti.... Nebo snad chceš,aby tam lítal s metrem,a měřil vzdálenost ??? A jak to budeš řešit u cedulí,které jsou za zatáčkou atd...Je mi líto,budeme zaměřovat umístění cedulí...
mirekch
Příspěvky: 3
Registrován: 2.11.2007, 13:50

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19671Příspěvek mirekch

Docent píše:
mirekch píše:Má se zadávat souřadnice místa, kde se začíná měřit rychlost, nebo kde stojí ta tabule? Měl jsem za to, že je správná ta první možnost, ale můj záznam byl nedávno opraven podle té druhé...
A jak to poznáš? Tedy to, kde se začíná měřit? Zvlášť v tom případku, kdy před tebou jede jiné auto?
V uvedeném případě jsem to samozřejmě změřil, když jsem jel ulicí sám :usmev:
Pokud jede za sebou více aut různými rychlostmi, tak i ta samotná cedule ztrácí svůj smysl. Chápu však, že je dost míst, kde by to bylo obtížné čekat, až bude člověk před cedulí sám, nechce-li čekat na čtvrtou hodinu po půlnoci.
Jinak pro zajímavost: vzdálenost měření rychlosti od cedule na tom daném místě vychází na 50 metrů (je tam omezení 40 km/h kvůli blízké škole).
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19684Příspěvek Gumídek

Tak a jsme u toho,zkusil jsem to změřit. U každé cedule je to jiné. Záleží také na tom,jak je nastavený snímač v ceduli....Takže se vracíme zpátky. Budeme brát souřadnice jak jsme řekli,a jak se berou od začátku. To znamená,že umístění cedule. A vzdálenost na upozornění si každý nastaví sám. Nebo nenastaví,jak kdo chce....A už bych to asi uzavřel....Mám pocit,že nic jiného už nikdo nevymyslí...
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Souřadnice informačních tabulí o rychlosti

Příspěvek: # 19685Příspěvek fox50

Naprostý souhlas. :pc:
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Odpovědět