Generování .csv souboru pro iGO

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět

63 znaků pro POI je pro vaši navigaci:

Příliš málo
2
29%
Dostačující
5
71%
 
Celkem hlasů: 7

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7697Příspěvek Docent

Při generování .csv souboru pro iGO je nutno vynechat uvozovky u textu, iGO POI Explorer je bohužel nechá v textu, viz. obr.
A ještě dotázek: Jak velký by to byl problém, kdyby se POI vkládaly s diakritikou a ta by se odstranila při generování těch souborů, kde je nežádoucí (třeba pro TomToma)?
A poslední zbožné sci-fi přání: Aby šlo vkládat název POI delší než 63 znaky (trochu to souvisí s nějakým odpočítáváním při vkládání POI, které si někteří přáli), přičemž na příslušný počet znaků by se název zkrátil při generování souboru...
Přílohy
Uvozovky.jpg
Uvozovky.jpg (115.22 KiB) Zobrazeno 9704 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7701Příspěvek MilanSu

No ta čeština si myslím by teoreticky neměl být problém, ale kdo to teď asi tak bude dopisovat do xxxx BZ a mít kus tak a kus tak je asi divný. Navíc co já vím tak TT, ani Garmin s češtinou nejsou kamarádi.
Pokud se týká zkrácení, těch 63 znaků je kvůli TT (to byla v prvopočátku jediná navigace pro kterou jsem dělali POI). Pár bodů (stovek) jsem taky tvořil a ve většině případů je největší práce zkrátit název tak aby se dostal do 63 a aby ještě dával smysl. A to bohužel musí dělat člověk, to co si asi myslel ty, oříznout na 63 akorát by způsobilo nesmyslné texty.
Toť můj názor
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7702Příspěvek Docent

Na tenhle problém jsem narazil, když jsem definitivně zavrhnul TomToma poté, co se mě u Veselí nad Lužnicí snažil shodit ze 4 metrového nadjezdu, a přešel na iGO. Takže jsem něco hledal, a existuje i obrácená možnost, jak do slov bez diakritiky tu diakritiku zpátky nacpat na základě nějakých statistických metod, dělal na to diplomku nějaký student na MatFyzu na Karlově univerzitě.

V iGO je naopak blbý ten 63 znakový název, tam stačí kratší a zbytek dát do poznámky, jak je to vidět na tom obrázku.
BTW rozhledny jsem si už upravil pro iGO včetně češtiny, jenom to musím ještě projet a překontrolovat, takže kdo budete mít zájem o .kml soubor rozhleden pro iGO, dejte vědět přes SZ.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7704Příspěvek MilanSu

Vidíš, snažil, ale neshodil, každá navigace má svoje mouchy, důležitý je u aždé používat i vlastní rozum. Já už jich vyzkoušel řadu a můžu říci, že každá má něco co druhé schází a naopak. Takže asi tak.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7705Příspěvek Docent

Jo, s tím souhlasím, třeba u TomToma jsou nepřekonatelné vlastní ikony u POI upozorňování na POI, a tím jeho přednosti asi končí :koul: .

Ovšem překvapilo mne i iGo, jsem se naivně domníval, že na novějších verzích mapy budou odstraněny boty... A dokonce jsou, jenže nových je 2x víc, než bylo těch starých. Malý příklad, rychlostní silnice R7 Praha - Slaný, sjezd na Stehelčeves. TomTom po mně u Veselí chtěl, abych seskočil z nadjezdu, iGO po mně u Stehelčevsi chce, abych na něj naopak vyskočil :( .
Přílohy
Mapa nová.png
Rok 2007
Mapa nová.png (55.59 KiB) Zobrazeno 9672 x
Mapa stará.png
Rok 2006
Mapa stará.png (46.14 KiB) Zobrazeno 9681 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7706Příspěvek Henry

iGo i TT používájí stejná data od TeleAtlasu, která mají v tomto místě evidentně chybu. Není to tedy vina ani TT ani iGo.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 7709Příspěvek Docent

Mapa TomTom 680.1536 to tam má správně... Na druhou stranu TomTom zas skáče z nadjezdu na obchvatu Veselí nad Lužnicí, iGO naviguje s mapou 2007.07 i 2006.01 správně po staré silnici přes město :cry: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Emrys
Příspěvky: 7
Registrován: 27.5.2008, 12:25
Bydliště: České Budějovice

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 18094Příspěvek Emrys

Mám novou navigaci s iGO 2006 a nějak si nevím rady, kam nahrát vygenerovaný CSV soubor.
Když jsem ho dal do adresáře x:/MobileNavigator/POI na SD kartě, nezjistil jsem v mapě žádný rozdíl.
Soubor SPEEDCAM.TXT v x:/MobileNavigator/POI/speedcam mi zafungoval bez problémů.
Poraďte, prosím. :zamysl:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 18102Příspěvek Gumídek

A od toho je Map-Share. Zakážeš odbočení,a on tu trasu přepracuje. Od toho to v TomTomu vymysleli,protože vědí,že takových "malých" chyb je v mapách hodně. Slovo "malé" berte s nadhledem,protože vzhledem k obsahu map,počtu bodů a silnic je to opravdu malé. Podívejte se do papírových map,kolik je v nich chyb. A to je vyrábějí v Čechách a mapovali to Češi...A tady to zpracovávají v cizině. A navíc také čerpají z údajů,které dostávají z Čech,a které jsou už od nás chybné. Někde měly být silnice jiné a vedeny jinak,a jsou pořád zakresleny podle původních plánů a do nové podoby je do dneška nikdo neopravil. To je ten náš český styl : "do dneška to stačilo,tak proč to měnit.."
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 18115Příspěvek Docent

Gumajzi, to je z horka :blazen: ?
To Emrys: csv soubor nahraj kam chceš, stejně to nebude fungovat... CSV soubor pro iGO 2006 je totiž polotovar pro prográmek iGO POI Explorer, ale o tom už se tady toho napsalo dost...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Emrys
Příspěvky: 7
Registrován: 27.5.2008, 12:25
Bydliště: České Budějovice

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 18246Příspěvek Emrys

Docent píše: To Emrys: csv soubor nahraj kam chceš, stejně to nebude fungovat... CSV soubor pro iGO 2006 je totiž polotovar pro prográmek iGO POI Explorer, ale o tom už se tady toho napsalo dost...
Díky, i tohle nasměrování stačí. Původní diskuse na dané téma, kterou jsem mezitím našel, je dnes už strašně nepřehledná.
prateta
Příspěvky: 6
Registrován: 15.5.2010, 18:19

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 36690Příspěvek prateta

Docent píše:Na tenhle problém jsem narazil, když jsem definitivně zavrhnul TomToma poté, co se mě u Veselí nad Lužnicí snažil shodit ze 4 metrového nadjezdu, a přešel na iGO. Takže jsem něco hledal, a existuje i obrácená možnost, jak do slov bez diakritiky tu diakritiku zpátky nacpat na základě nějakých statistických metod, dělal na to diplomku nějaký student na MatFyzu na Karlově univerzitě.

V iGO je naopak blbý ten 63 znakový název, tam stačí kratší a zbytek dát do poznámky, jak je to vidět na tom obrázku.
BTW rozhledny jsem si už upravil pro iGO včetně češtiny, jenom to musím ještě projet a překontrolovat, takže kdo budete mít zájem o .kml soubor rozhleden pro iGO, dejte vědět přes SZ.

Moc prosím, potřebovala bych rozhledny.kml a neumím si takový soubor vyrobil - můžete mi je někdo poslat? Nevím, je-li prohřešek uvést sem svůj mail, ale je to prateta zavináč. atlas cz. Zkušela jsem napsat uživateli "Docent", ale řeklo mi to, že neexistuje. Předem moc děkuji!!!
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 36696Příspěvek Jirásek

Zdravím prateto
Toto by ti mělo pomoci - http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=28&t=1602

Mimochodem, toto vlákno je o Igo, a ty chceš kml :zamysl: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=12&t=2758
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 36701Příspěvek Scorpio_cz

Ahoj Jirásku, iGO 8.3 má pro POI mnohem raději .kml než cokoli jiné ... pouze radary jsou potřeba jinak.
Ale jinak máš pravdu, konkrétně toto vlákno je o generování .csv ;)
prateta
Příspěvky: 6
Registrován: 15.5.2010, 18:19

Re: Generování .csv souboru pro iGO

Příspěvek: # 37322Příspěvek prateta

Děkuji - sice jsem si vybrala špatný námět, ale moje IGO 8 v nejnovější GPS Navon opravdu vyžaduje .kml.
Už ho mám, díky všem hodným, co mě hned nemlátí - jsem prateta, taky z Vás jednou budou "pomalejší" prastrejdové. ;-)
Odpovědět