Funkce TMC v navigacích TomTom.
Odeslat odpověď

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

3.8.2007, 18:03

Nedalo mě to a šel jsem to vyzkoušet. V garáži, kde jsem nechytil GPS signál, ale přijímač TMC se chytil. Svítí zelený terčík. Je to skutečně tak, jak píše imaster. :zamysl:
EDIT by ADMIN: Necituj předchozí příspěvek!

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

4.8.2007, 21:10

Dotaz o tomasnovak ohledně menu naladění RDS-TMC jsme vyřešili přes SZ. Neměl v TT 910 nahrán poslední firmware, proto neměl kompletní menu.

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

28.8.2007, 11:53

S TMC mám jeden zásadní problém. Když už mi to najde nějakou tu zácpu, nebo jiné info o dopravě, tak mi to hlásí zpoždění 0 minut, tudíž mi navigace sama nenaplánuje jinou alternativní cestu, což by měl být podle mě základ. Problém bude asi v českém rozhlase, že tuto informaci nevysílají.

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

29.8.2007, 23:07

tak z toho si nic nedelej me to zacalo delat taky. Ale bohuzel driv to fungovalo. Nevim proc to uz nefunguje :o

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

30.8.2007, 22:57

TMC aspon mne funguje po celej CR a nielen v CR...
;)

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

1.9.2007, 20:06

Všechno je to o tom, jaké jsou podávány informace. U nás tam taky mám pokaždé 0. Ale v Německu to funguje úplně přesně. Vůbec, Němci to mají vychytané.Informace o zpoždění jsou aktualizovány po několika minutách a co je hlavní, odpovídají skutečnosti. :zamysl:

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

2.2.2008, 22:41

Začiná se u nás blískat na lepší časy jelikož funkci dopravního infa podporuje ČR1-Radiojurnal,ČR-Regina(Praha) ale začala vysílat stanice ČR3 :palce:

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

8.2.2008, 12:07

Nemám sice GO 910, ale MIO C720 a Garmina, ale pokud se týká TMC, dá se říci, že příjem mám prakticky všude. Ovšem o kvalitě informací a jejich aktuálnosti bych nemohl říci prakticky ani jedno kladné slovo. Takže automatický přepočet dle informací TMC je prakticky v CZ nepoužitelný

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

8.2.2008, 12:10

Ano, plně souhlasím, já jsem měl radost, že technicky se příjem zlepšil při použití současné verze kablíku rds-tmc.
Kvalita obsahová stojí za prd, souhlas.

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

5.3.2008, 9:29

Mám TT GO 720 a k tomu jsem dostal "kabel" na TMC RDS. Chystám se to vyzkoušet v praxi. Musím ale zaplatit TT za použití dopravních informací ?

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

5.3.2008, 11:21

TMC jsou informace vysílané rádii (v podstatě Zelená vlna u nás), za to nic nikomu neplatíš. U nás je sice příjem dobrý, ale aktuálnost informací je jedním slovem na h....

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

6.3.2008, 6:37

Včera, okolo 18 hodiny jsem vyjížděl z Újezdu nad Lesy směr Rakovník a po pár kilometrech se ozvala na TT doprava, signalizující kolonu na jižní spojce. Poučen o "aktuálnosti" takových informací jsem nedbal doporučení a jel po jižní spojce. A hádejte co se stalo ! Byla tam. Přesně v místech, kde měla být, zdržení bylo na minutu takové, jak avizované. Že by se blýskalo na lepší časy? :palce:

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

6.3.2008, 10:08

A nebyla tam uvedena ta z minulého týdne, na jižní spojce je zácpa furt :)

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

6.3.2008, 20:57

Dnes jsem vyjížděl po půl osmý z Práglu směr Benešov, píchnu to tam, hned řve, že jižní spojka zacpaná, hned od tunelu Mrázovka....naštěstí jsem z rádia věděl, že je to pravda, ale pouze maličkost - v opačném směru. Pak v průběhu dne smrťák v Soběslavi směr Tábor, doprava odkloněná a kdybych to nevěděl z rádia, tak zelenej terčík stáále svítí jak zběsilej a info nula. Já nevím, sice je prima - jakej to posun po mnoha měsících beznaděje - že zelenej terčí svítí téměr vždy a všude, ale jaksi je ty informace nemají kvalitu...zatím...když se do něčeho trefí, tak spíš..náhodou...jak je to třeba v D? Na Slovensku co jsem byl posledně, tak jsem měl starou verzi káblu a terčík nenaskočil nikdy....

Re: TMC RDS s GO 910 na území ČR

12.4.2008, 12:49

V manuálu se dočteš, že než TMC přijímač poprvé připojíš, musíš mít TT vypnutý a zapnout ho až po připojení. Jakmile přijímač jednou najde, můžeš ho připojovat a trhat za chodu dle libosti.
Odeslat odpověď