Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Odeslat odpověď

K čemu je vlastně poznámka?

25.7.2007, 22:37

Stáhnul jsem si kategorii CZ-Aquaparky_bazeny.csv, po nahlédnutí do souboru je jasné, že tam žádná poznámka uložená není, tz. že vlastně není důvod ji vyplňovat (což je asi blbost, protože jinak by tu nebyla, nicméně mi stále uniká její význam). Proto se ptám:

K čemu vlastně slouží poznámka? Kolik znaků může maximálně mít?
Proč nelze využít pouze název bodu? Kolik znaků může maximálně mít?

Docela by mě tohle všechno zajímalo, protože když chci v GPS (MIO C520) uložit POI, tak mohu dát max. 30 znaků do názvu a poznámka tam nikde není. Což je docela divné, když názvy zde jsou mnohem delší (třeba i 50 znaků). Snad to pak nebude dělat problémy, když je název delší než GPS dovolí uložit.

Pokud totiž nedokáže GPS využít poznámku (vlastně ji tam nemohu dostat přes CSV), tak by asi bylo lepší se více zaměřit na název (kvalitu), nebo ne?

Jen pro přehled - obsah stažených dat:
14.54691, 50.05171, "Bazen UK Hostivar >420272082235"
16.63971, 49.36423, "Blansko, kryty bazen, 25m >420516414193"

Re: K čemu je vlastně poznámka?

25.7.2007, 22:59

Doufám, že nenapíšu blbost. Poznámka by měla sloužit k vysvětlení důvodů nějaké změny, smazání bodu, případně zdůvodnění, proč zadávám něco, co už tam je. Alespoň u radarů mě to tak funguje. Pokud někdo nenapíše proč chce nějaký radar smazat, tak jej nemažu. Pokud někdo zadá bez vysvětlení nový radar a já vidím, že 50m od něj už nějaký je, také jej nezadám.

Re: K čemu je vlastně poznámka?

26.7.2007, 9:00

Přesně tak jak píše Baharis, napsat vysvětlení, třeba právě proč má být bod smazán, správce si těžko může některé skutečnosti ověřit, např. kultiurní památka byla zbourána (pokud to není mediálně profláklé jako přerovská Komuna :grin: ), takže místo se z POI má vymazat...
Odeslat odpověď