Upozorňování na POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
David1
Příspěvky: 10
Registrován: 6.5.2007, 18:54

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4378Příspěvek David1

Tak dnes naposled,třeba má otázka nebude uplně patřit k tomuto tématu.Konečne se mi podařilo dostat do nuvi i jiné body zájmu ale vymazaly se mi ty předešlé.Je to tím že vše nahrávám do paměti nuvi?a ta zřejmě není tak velká aby se tam vše vešlo?Zřejmě si tímpádem budu muset pořídit SD-Kartu :( a na tu jen tak mít nebudu :( Mám pravdu?!
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4380Příspěvek Gumídek

A proč bys na ní neměl???? 2GB SD karta-např v Mironetu stojí do 600Korun.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4381Příspěvek freewall

David1 píše: Tak dnes naposled.....ale vymazaly se mi ty předešlé.


Kazdym nahranim se ty predesle mazou, proto je vhodne si udelat nejaky adresar v PC kam si budes POI ukladat a premazavat starsi novymi a cas od casu tenhle cely asdresar nasypat pres POI Loader do masinky :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4382Příspěvek Badys

příspěvek od freewall je přesný a správný, opravdu to tak je a také mám ve svém PC složku, kam doplňuji svoje POI a pak ji přes PoiLoader celou pošlu do Garmina. Jinak v té složce můžeš vytvářet i podsložky např. "cerpaci satnice, radary", prostě co Tě napadne a do nich si můžeš svoje POI rozdělit, pouze nepoužívej diakritiku.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4385Příspěvek freewall

Diky Badysovi jsem zase o neco chytrejsi :) , uz mam body pekne rozskatulkovane v adresarich, do tedka jsem je mel "pele mele" vsechno splacane dohromady.

Ja ted mam v posledni dobe problem, ze se mi nedari pretahnou ulozene oblibene body z masinky do PC (pres MapSource) - driv uz mi to haprovalo obcas, ale ted to muzu zkouset do aleluja a pretahuji jen mapy. Dal jsem si tam par mist, ktere jsem chtel hodit na POI sem, ale takhle sem dostanu kulovy, kdyz nevidim ty souradnice bodu z milaaaska :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
David1
Příspěvky: 10
Registrován: 6.5.2007, 18:54

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4401Příspěvek David1

Díky za rady,vyzkouším a uvidím :)
Pavel M
Příspěvky: 41
Registrován: 20.4.2007, 7:44

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4413Příspěvek Pavel M

Nuvi 300 má paměť cca 420 MB, takže POI bodů se tam vejde habakuk :D
Jenom se vždy všechny přepisují novými, ale zase na druhou stranu, to máš před instalací pěkně vyčištěný :wink:
David1
Příspěvky: 10
Registrován: 6.5.2007, 18:54

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4434Příspěvek David1

Pavel M,jo taky jsem mrknul na technický detaily a ta pamět mi zatím stačí.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4507Příspěvek freewall

Ted jsem na http://radary.opevneni.cz/ prave docetl tohle :

Garmin POI konvertor pro Radarová data POI.cz vznikl jako malá pomůcka pro používání dat z POI.cz v přístroji mém a v přístrojích mých kamarádů.
Postupně a samovolně se její používání rozšířilo na stovky až tisíce uživatelů a začala neúměrně zatěžovat server, který je určen na úplně něco
jiného. Zrušil jsem tedy konvertor a abych poměrně oblíbenou službu neodstřihl úplně, poskytoval jsem ke stažení alespoň předkonvertovaná data.
V poslední době jsem ovšem narazil na několik inzerátů, které nabízejí tuto moji databázi již předehranou v nových přístrojích a zvyšují tím
atraktivitu svého zboží (např. firma PROTON, viz jeji poslední leták), nebo dokonce nabízejí nahrání této databáze do přístroje za úplatu.
Je to kurevské jednání jak vůči POI.cz, kteří data poskytují zdarma, tak i vůci mě, jelikož já taktéž za konvertování dat pochopitelně nic nechtěl.
Toto samozrejmě nehodlám a ani nebudu nadále podporovat. Oznamuji tedy, že neodvolatelně ukončuji tuto službu, jelikož nejsem
schopen odlišit tu většinu z Vás, normálních uživatelů, od té hrstky zmrdů, kteří bezostyšně vydělávají na práci jiných. Věřím, že ti, kteří na
těchto datech vydělávali peníze jsou natolik schopní prodejci a instalátoři, že si tento velmi jednoduchý konverzní prográmek spíchnou sami aby
mohli i nadále 'obchodovat'. A pokud ano, pak už záleží jen na tom, jak se k tomu postaví pánové z POI.cz ...


BLooDiK



Obracim na zde pritomne adminy a zakladajici cleny tohoto fora, mate nekdo nejaky blizsi kontakt na Bloodika, je moznost ho nejak presvedcit, aby nekomu z vas sveril "know how" jeho konverze....... proste neco, co by mohlo vest k tomu, abychom mohli tuto konverzi vyuzivat.

Samozrejme, ze upozorneni jde nastavit manualne pres POI Loader, ale Bloodikova forma radaru byla proste super

:( :( :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4508Příspěvek Badys

Hmm, velká škoda, ale BLooDiKovo rozhodnutí chápu, bohužel nevím jak by těmto pokoutným obchodníkům bylo možné v tomto zabránit, aniž by se to dotklo nás obyčejných uživatelů, kteří tyto data užívají pouze ke své soukromé potřebě.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Josef Přivík
Příspěvky: 1
Registrován: 14.5.2007, 19:34
Bydliště: Děčín

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4510Příspěvek Josef Přivík

Doopravdy škoda!!!! I když jsem pár radary přispěl (poslal jsem i několik nových radarů v Holansku + fotky), nevím jak mám nadále aktualizovat radary a ostatní body.Prosím o radu. Chápu proč se to stalo. Někteří "lidé" udělají doopracdy vše, aby se obohatili. My obyčejní, kteří jsme toto využívali doopravdy jen pro sebe, máme smůlu. Ahoj Pepounice@seznam.cz
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4513Příspěvek Henry

4 Freewall: problém je, že nikdo z adminů Garmin nemá, takže to nemůže odzkoušet :?
Jinak na stránkách Protonu jsem našel tento výřez letáku. Je otázka, zda jde o radary původem z poi.cz či nikoli. Jedinný, kdo v tuto chvíli může ve svých navigacích nabízet radary z poi.cz je Telefónica O2 Czech Republic v produktu O2 Navigace.
Přílohy
proton.jpg
proton.jpg (91.2 KiB) Zobrazeno 6828 x
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4514Příspěvek freewall

Ja vim, ja vim...... Bloodika plne chapu, je to ale smutny kino ...... :cry: :cry: :cry: snad to nebude jednou pro vzdy, ikdyz Bloodik pise, ze je to definitivni
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4516Příspěvek rossini

jdu to řešit... 8)
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4517Příspěvek rossini

jak se říká, "právě jsem se vrátil z Hradu" a nesu noviny. Zítra mám jednání s odpovědnou osobou z Garmina - to oni totiž začali neuváženě přímo do navigací Garmin předehrávat naše body, což mi potvrdil jak PROTON, tak GARMIN. Zítra večer napíšu výsledek.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Odpovědět