Par otazek ohledne Nuvi 660

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9066Příspěvek GooGoo

Poridil jsem si Nuvi 660, ne od nova ale z druhe ruky. Hned pri prvnim zadani adresy po vypoctu vyhodila hlasku nedostatek pameti, pritom mela jeste nejakych 170MB volneho.....Je nejaky limit co navigace potrebuje pro operace??
Pomazal jsem nejake veci a uz se podarilo zadat adresu s dokoncenym vypoctem.... Pote me ukazovala za jedu mimo silnici a pritom jsem jel po dane silnici, konec cile byl cca 500m jinde nez mel byt, to jsou normalni jevy?? Mam zaskrtnute obe mapy jak CityNavigator NT v9 tak TOPO CZ, nemuzou se nejak hadat? Nebo se doplnuji??
Nasel jsem si tu doplnek cerpacich stanic LPG to jsem nahral pres POI Loader do Nuvi a nasel jsem to pod Ruzne a Uzivatelske body zajmu, jde to nejak prejmenovat? To mi hodi vsechno pod ten nazev ??
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9070Příspěvek MilanSu

Pri navigaci mje zapnutou jenom jednu mapu, jinak se to hada. Pokud se týká vlastnich doinstalovanych POI, jsou vzdy na karte ruzne, uzivatelske body zajmu, ale tam uz maji jednotlive kategorie nazev jaky si zadas (alespon tak to je na N670,ale to by melo byt stejne). V tvem pripade tedy muze byt Ruzne/ Uzivatelske body/ CZ-LPG stanice (nebo jak si to nazveš)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9118Příspěvek GooGoo

Tak jsem zkousel zapnout jen jednu mapu aby se to nehadalo, ale zacina me pekne stvat! Naplanuje mi cestu vzdy pres ty nejvetsi diry kdez je vedle lepsi silnice, nechapu jak to muze vyhodnocovat... Pri tom je i treba kratsi po hezci ceste. A je jedno jestli nastavim kratsi nebo rychlejsi trasu vzdycky to vybere snad tu nejhorsi cestu... To je ta topo CZ mapa tak na prd??

Nejka jsem neprisel na to jak udelam slozku v Ruzne/ Uzivatelske body/ Radary - radary slozku nevim jak vytvorit.
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9121Příspěvek GooGoo

No tak na trideni kategorii po nahrati jsem uz prisel, kdyz je jich vic automaticky se to roztridi do slozek :-)
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9127Příspěvek MilanSu

TOPO je uz jak vyplyva z nazvu urcena pro turistiku a ne pro autonavigaci, pouzij normalni mapu pro navigaci, pokud zrovna nejsi ridic Hummeru :)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9133Příspěvek GooGoo

Normalni mampa neni podrobna, ale zkusim co z toho vyleze. Neni jeste nejaky update treba? Nebo nejaka lepsi ceska mapa??
Jeste jsem se chtel zeptat muzu smazat ostatni jazyky, mel bych o 250Mb vic mista.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9136Příspěvek rossini

Standardně je to tak, že TOPO mapa je nejlepší do lesa a na turistiku. I tam má sice svoje limity, nicméně buďme rádi, že existuje. Na druhou stranu do auta tuto mapu vůbec nedoporučuji. Z vlastní zkušenosti vím, že jezdit se podle ní zkrátka nedá. K tomuto účelu nabízí Garmin Autoatlas ČR, což je de facto úplně stejná mapa, jako Topo, nicméně má ověřené spojnice mezi jednotlivými segmenty a druhy cest, takže Vás do cíle vede více logickým způsobem.
Pokud Autoatlas nemáte a Garmina využíváte hlavně pro cesty po ČR, není pro Vás jiného východiska, než Autoatlas ČR (od GARMINa!) koupit. Naopak v zahraničí je CN9, který je standardně v Garminu doinstalovaný, dostačující.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9139Příspěvek GooGoo

Mam v ni jeste tu CN9 ale ta je take nedostacujici pro ČR, možná je to navigací ktera nelogicky vybýra cestu. Zkusim se pohrabat v nastaveni jestli najdu neco podrobnejsiho..
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9141Příspěvek rossini

Buď klidný, nic co Ti zlepší navigaci na Topo nenajdeš... Topo mapa je ideální pro 60Csx, ne pro řadu nuvi. Mám rok 670ku a projetou republiku, a to s mapami CN9, Topo, Atlas a pro ČR je použitelná jen ta posledně citovaná. Stejně tak jsem pěšky nachodil přes 1.000Km s 60CSx a resumé je jasné. Nic lepšího jako Topo u nás pro turistiku nebo geocaching neexistuje.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9142Příspěvek Jirásek

rossini píše:tak jsem pěšky nachodil přes 1.000Km s 60CSx .........
OT: 8-) Rossini, ty jseš ale turista :shock: , klobouk dolů :palec:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9157Příspěvek GooGoo

Zkousel jsem jeste par tras jen pres CN9, totalne ignoruje dalnice, je jedno jestli dam kratsi nebo rychlejsi cestu, proste furt flaka nejkratsi a ze je vedle poloviny cesty dalnice to ji ne***e. Asi s ni flaknu nekam do kopru. Snad je aspon dobra ta CN9 na cesty do Chorvatska a Italie....
Kolik stoji mapa Atlas CR?
GooGoo
Příspěvky: 17
Registrován: 12.11.2007, 19:44

Re: Par otazek ohledne Nuvi 660

Příspěvek: # 9164Příspěvek GooGoo

Stale me to nedalo, a zkousel jsem vsede mozne hrabat, pak jsem nastavil opet jen CN9 vypl a nasledne zapnul navigaci a ejhle zacala normalne vyhledavat trasy. Tak snad to nebyl jen svetli okamzik a bude takhle nadale fungovat. TOPO se pak naramne bude hodit do mesta jinak k nicemu pro me.
Odpovědět