Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

Update softu Zumo 500

13.1.2008, 14:09

Ahoj. Tak jsem dnes updatoval software mýho Zumo500 z verze 3.30 na 3.80 a výsledkem je, že to nepracuje s POI. Zamrzá a při najetí POI v mapě se vypne. Umíte někdo poradit co s tím? Je nějaká šance jak jít zpět na v. 3.30? Moc díky.

Re: Update softu Zumo 500

20.1.2008, 18:57

Měl jsem podobný problém a po projetí www jsem našel na stranách Touratechu tuto informaci "Ačkoliv je k dispozici firmware 3.80, doporučujeme prozatím verzi 3.30..." Možná na tom něco bude :P

Re: Update softu Zumo 500

21.1.2008, 16:11

Dík za info. Takže pro všechny. Garmin 500/550 po updatu na v. 3,80 nepracuje s Poi, zamrzá a padá. Garmin ČR mi neodpověděl, Garmin evropskej help desk taky ne. Pomohli mi až v Touratechu (kde jsem i koupil) posláním verze 3,30 - tímto moc díky panu Kocandovi. Skvělá práce. Vše nyní funguje jak má :jupi: .
Vzkaz pro výrobce resp. zákaznickou podporu Garminu - špatná práce :KO:, běžte do hajzlu :pistol: :lol1: 8) !
Sorry, ale fakt mě Garmin vytočil.

Re: Update softu Zumo 500

31.1.2008, 17:39

Touratech děkuje za pochvalu a posílá "pozdravy" výrobci do USA, protože po téměř 3/4 roce práce hodit na trh takhle zabugovou verzi, to naštve.. a nám to jen přidělává práci a naštvané zákazníky...
Nicméně na trhu je od včerejška verze 3.9, teoreticky s opravenými chybami. Jen to ale zkouším a hned jsem zjistil, že po nahrátí akutální sady radarů z poi.cz a pokusu o vstup do menu "uživatelské body zájmu POI" přístroj opět vytuhne. Co na to říct? :(

Re: Update softu Zumo 500

5.2.2008, 1:38

Jen pro info - verze 3.90 to dělá taky. Vyměnili jsme si dneska asi 50 mailů s podporou Garmin v USA, kde pracuje kamarád a poskytl nám nadstandardní péči. Problém je v tom, že 3.90 u nich se stejnými daty (například s nejnovějšími českými radary) nemá v USA sebemenší problém. Prostě v USA verze 3.90 funguje naprosto v pohodě. U nás (i s přístrojem manuálně nastaveným do polohy v USA, s přepnutou angličtinou...) ten samý soubor (dokonce nahraný s MPH nastavením) neukáže názvy POI bodů a při jakémkoliv pokusu o zobrazení detailů bodu nebo přechodu na další stránku spadne. Kde je problém, to netuším. Zkoušíme teď přímo soubory POI.GPI z adresáře v ZUMu - chceme zkusit obejít POI loader, jestli není problém v něm. My totiž máme POI loader v české mutaci a oni v anglické. Nic dalšího mě nenapadá. Oni si dokonce vyrobili Zumo s nahranou mapou CN2008 evropy, aby to bylo absolutně stejné jako přístroj, co držím v ruce na pokusy tady. Stačí nahrát verzi 3.30 (nebo 3.40 a 3.70) a je vše v pořádku. 3.80 a 3.90 dělá problém a vývojáři moc neví proč, nejsou schopní to simulovat. Poslal jsem jim screenshoty záznamů v seznamu chyb, ta chyba se tam ukazuje jako Data Abort a snad to pomůže.
Prostě tohle nemohli zjistit, protože jim to funguje a nám tady ne. proč? nevíme.

Re: Update softu Zumo 500

5.2.2008, 2:24

Takže dámy a pánové, díky opravdu nadstandardní spolupráci ČR-USA je zjištěna chyba. Naštval jsem se a kontaktoval kamaráda v Garminu přímo a vyměnili si snad 50 mailů a kousek po kousku jsme zjišťovali, jaké rozdíly máme tady a tam a kde by mohl být problém a zdá se, že je to jasné.
Problém způsobuje česká jazyková verze programu POI Loader 2.4.2.
Soubory POI pro Zumo, které jsou vytvořené touto verzí POI loaderu, jsou ve verzi firmware 3.80 a vyšším nesprávně interpretované a způsobují chyby v zobrazení názvu a pád systému. Řešení neznám, neumím na českém operačním systému nainstalovat anglickou verzi POI loaderu ale pokud by to šlo, problém by byl dočasně vyřešený. Je velice pravděpodobné, že podobný problém bude mít nějaká další jazyková verze POI Loaderu ale nedělá to německá a italská - ty před 5 minutami testovali. Jiné jazykové verze tam nemají a ty jazyky pro ně dělají externisti, oni nemají možnost to vyzkoušet.
Pokud vám POI.GPI z vašich dat vytvoří někdo na anglickém systému a nahrajete si to přetažením do POI adresáře v Zumu ručně, tak to bude fungovat správně. POI.GPI vytvořený v české verzi POI loaderu nefunguje nikde, bez ohledu na jazykovou verzi Zuma ale až od verze 3.80 výš.
Problém identifikovaný, musíme počkat na novou verzi POI loaderu a nebo ne úplně standardní řešení - nainstalovat někde anglickou verzi na anglickém OS a přetáhnout jazykový .DLL a je to dočasně vyřešeno.

Re: Update softu Zumo 550

13.2.2008, 8:50

Zdarec lidi. Uz rok jezdim se Zumo 550. A koukam na tuhle vasi diskuzi jako blazen, protoze ja v podstate zadny problem s poi body nemam. Verzi 3.80. jsem si nainstaloval a pouzil poi loader 2.4.1 a vse chodi jako driv (radary mi ale jen pipaji, nikdy nemluvily). Zkusim prihodit moje zkusennosti s pouzivanim. Rocne ujedu asi 40 000km a zumo pouzivam temer denne. Jedina moje komplikace je, ze v aute musim pouzivat temer vzdy externi antenu.Bez ni mi Zumo nenajde zadne satelity. Po prvnim ranim zpusteni se pak behem dne nekdy chytne a nekdy ne. A tak s externi antenou jezdim stale a potize nejsou. Drive jsem pouzival Garmin Quest -1. Take s externi antenou ze stejnych duvodu. Asi je to autem. Po koupeni Zuma tedy 18.2.07 jsem si myslel, ze mam lepsi pristroj, ale prvni pristroj byl des. Od 18.2. do 19.3. vsak vydali 4 aktualizace a zacalo to fungovat. Po pul roce mi v Brne ve Fonsu cely pristroj vymenili, protoze vytuhl a neslo s tim nic delat, tedy nesel vypnout a na nic nereagoval, ani na restart. Od te doby jsem Zumo II pouzival a bedlive pozoroval. Nyni si myslim, ze pouzijete li sd kartu-pomalou, pristroj tuhne casteji. Ja tam mam gigovou Ultra II San disk a funguje v pohode. Pokud si jako ja ukladate data ze Zumo do PC, tak zahy zjistite, ze v polozce archiv, primo v adresari Zumo/Garmin/GPX/Archiv - se vytvari spousta souboru - proslych tras, ocislovanych 01-12. To je moje sbirka za rok. Pokud je ulozite do Pc a smazete ze Zuma, pristroj se zrychli, tedy ten muj to udelal a prestal vytuhavat. Pojem vytuhl v podani meho Zuma znamena, ze nejde vypnout klasicky a stoji na stejen pozici a nesnima data. Tahle krec se stavala, kdyz ma moc dat v pristroji a tedy zbyvajici prostor byl kolem 280MB, tuhlo mi to za pul roku snad jen 2x. Abych misto usetril, smazal jsem ze zumo vsechny cizi zvuky. Mam tam jen cestinu a slovenstinu, pro pripad nejakeho selhani ceskeho jazyka. Nyni mi Zumo funguje v pohode. Co se tyka puvodnich verzi firmware, mam je ve svem pc vsechny nahrane.Na Garmin .com se dali stahnout a tak jsem si je postahoval pro pripad, ze nejaka aktualizace bude horsi nez ta puvodni. Prehravani je v podstate velmi jednoduche a driv, kdyz to spravne nefungovalo jsem prehazoval verze jako o zivot. Takze pokud nekdo bude chtit starou verzi, zkuste napsat.Pokud budu mit, poslu. adresa je drobek.petr@centrum.cz Tak se mejte. Musim bezet.Drobek
17.2.2008
Tak jsem zkusil aktualizovat na verzi 3.90 a zjistil jsem, ze ani me pristroj nejde zapnout. Sam od sebe se opakovane restartoval. Tak jsem verzi 3,90 prehral na 3.80 a bylo stejne. Nic nefungovalo. Kdyz jsem si prehral verzi 3.30 a stale nic nefungovalo, trosku me to vydesilo. Tak jsem si s tim trosku pohral a zjistil jsem pro me funkcni kombinaci. Pro nahrani poi bodu jsem pouzil ceskou verzi poiloaderu 241. Po aktualizaci na verzi 3.90 se mi to zase sekalo. Ale stacilo smazat v adresari RemoteSW soubor s posledni aktualizaci,( ten muj byl dnesni, tedy z 17.2.2008) a dstranit body vytvorene novou verzi poiloaderu a vse vypada, ze funguje jalo driv.Pro nahravani bodu jsem pouzit opet poiloader verzi 241. Takze podle toho, co jsem nasel na netu je soubor v adresari RemoteSW - update software pro TMC a bluetooth . Zitra overim funkcnost v akci.Mejte se. Drobek
18.2.2008
Tak jsem dnes v reale vyskousel frimware 3.90 a vse funguje jako driv. Takze muj zaver je ten, ze chyba byla a je v poiloaderu 242. Tak jak bylo receno v jinem prispevku. Ovsem kombinace poi loaderu 241 a frimware 3.90 funguje zatim bezvadne. Tak pekny den vsem. Drobek

Re: Update softu Zumo 500

19.2.2008, 11:36

Ano, starý POI loader jde použít ale měl problém při nahrávání některých aktivních POI (třeba právě radarů) a 2.4.2 to řešila. Přepnutí POI loaderu do AJ není podle mě tak drastický aby se to nedalo používat než bude třeba 2.5 :)

Re: Update softu Zumo 500

20.2.2008, 11:12

Tak mam za sebou prvni jizdy po aktualizaci na 3.90 a vsechno funguje vyborne. Kdyz dohraji poi body, hned se mi Zumo seka a nenabehne. Ale staci odstranit remote sw primo v zumo adresari a jede to. Pak ho tam zase dostanu tak, ze aktualizuji ve web updateru soubor pro Tmc a vse je v poradku, jako driv. A konecne, diky vam mi radary misto pipani i mluvi. Je to parada. :palce: Diky vsem za prispevky o mp3 i za seznam nahranych zvukovych mp3 souboru. Pekny den vsem.

Drobek.Petr
Odeslat odpověď