Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

Evropská databáze radarů do Garmin

17.1.2008, 15:16

Ahoj, mám předplacenou evropskou databázi radarů do Garmina od SCDB. Problém je v tom, že jejich databáze, určená pro Garmin, v Garminu nefunguje. Je to tím, že jejich databáze je ve formátu scv, ale naše databáze je dělaná ve formátu gpx. Může mi, prosím, někdo poradit, jak se jejich databáze dá převést z formátu scv. do gpx., aby to spolehlivě fungovalo? Díky moc.

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

17.1.2008, 16:41

Já nevím, ale když za něco zaplatím, většinou chci aby to fungovalo. Což se zkusit zeptat na SCDB, jinak bych zkusil třeba PoiEdit, nevím jestli jsi se teda neupsal, nemělo by to být spíše CSV

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

17.1.2008, 17:20

Jo, je to soubor csv, překlepl jsem se. Na SCDB jsem podal dotaz, ale nějak je to netlačí.... prostě neřeší.

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

17.1.2008, 18:35

No tak pak použij PoiEdit (stáhneš si ho zadarmo z webu, dej si vyhledat) a načteš soubor CSV a uložíš jako GPX, no problem. Ale pokud se jedná o radary, tak bych vyzkoušel PoiLoader (taky zdarma ze stránek Garminu). Jak s ním pracovat najdeš tady v diskusi u Garminů, nezkoušel jsem to, ale PoiLOader určitě umí načíst i CSV. Naše radary jsou stáhnout včetně nastavení vlastních mp3 pro oznámení. Mně například Garmin hlásí Pozor mobilní radar 50 km, 130 km ...

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

18.1.2008, 11:10

Dusan píše:Ahoj, mám předplacenou evropskou databázi radarů do Garmina od SCDB. Problém je v tom, že jejich databáze, určená pro Garmin, v Garminu nefunguje. Je to tím, že jejich databáze je ve formátu scv, ale naše databáze je dělaná ve formátu gpx. Může mi, prosím, někdo poradit, jak se jejich databáze dá převést z formátu scv. do gpx., aby to spolehlivě fungovalo? Díky moc.


Zde pomuze jen gpsbabel http://www.gpsbabel.org/

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

19.1.2008, 15:26

MilanSu píše:No tak pak použij PoiEdit (stáhneš si ho zadarmo z webu, dej si vyhledat) a načteš soubor CSV a uložíš jako GPX, no problem. Ale pokud se jedná o radary, tak bych vyzkoušel PoiLoader (taky zdarma ze stránek Garminu). Jak s ním pracovat najdeš tady v diskusi u Garminů, nezkoušel jsem to, ale PoiLOader určitě umí načíst i CSV. Naše radary jsou stáhnout včetně nastavení vlastních mp3 pro oznámení. Mně například Garmin hlásí Pozor mobilní radar 50 km, 130 km ...


PoiEdit stažený mám, nějak jsem se pokusil soubory CSV uložit jako GPX, nevím, jestli jsem to dělal dobře, ale bylo to šíleně zdlouhavé, každý jednotlivý soubor takto převádět. Ale teď mi v Garminu nejedou ani evropské radary, ani české.... tak nevím, kde se stala chyba. A české mi nejedou, i když vyhodím všechny body zájmu z Garmina a dám tam přes PoiLoader jen českou databázi radarů.....Před tím ty české fungovaly...., ale nehlásilo mi to nic, jen se mi ukazovalo hlášení na displayi a dalo mi to varovný tón. Nikde jsem neviděl, že by se dalo stáhnout k tomu i hlášení. Nějak se to celé podělalo, tak nevím, jak z toho ven. Mám Garmina nuvi 670.

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

19.1.2008, 15:37

Hlášky v MP3 jsem tu někde vystavoval, ale pro jistou to sem dávám ještě jednou.
Jinak hodně se kolem toho řešilo zde http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=714
Přílohy
RadaryMP3.zip
(515.88 KiB) 1190 krát

Re: Evropská databáze radarů do Garmin

19.1.2008, 16:04

MilanSu píše:Hlášky v MP3 jsem tu někde vystavoval, ale pro jistou to sem dávám ještě jednou.
Jinak hodně se kolem toho řešilo zde http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=714


Tak jsem to vyřešil, chce to prostě zapojit mozek. No, nejsem úplný odborník, to asi tak na malinkatou omluvu za svoji blbost. Díky moc za pomoc, vážím si toho... kdybys potřeboval poradit v obchodním právu... stačí se ozvat... ;)

Jen se ještě zeptám, jako blbec se zeptám, protože fakt tomu zase až tak moc nerozumím, jak dostanu ty MP3 do mašiny, aby mi to dávalo ty prima hlášky? Díky ještě jednou.
Odeslat odpověď