Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod jm252485 v 7.10.2012, 23:10

Vážení kolegové,
jsem nováček v používání GPS a chtěl bych se zeptat, zda věci, které se dějí v mé nové G 2455 jsou normální:
1. Jel jsem po naplánované trase. Když jsem dojel na místo (nevěděl jsem přesnou adresu, tak jsem jako cíl určil střed vesnice), tak jsem přejel (i projel) místo, které bylo jako cíl trasy, vyjel do odbočky, otočil se a pak se vrátil na místo cíle. Tady jsem zaparkoval do druhého dne. Záznam z historie v GPS mi to ukázal přesně.
Když jsem otevřel soubor current.gpx v BaseCampu, tak mi už tu "zajížďku" neukázal a ukázal, jako bych do cíle dojel "na první pokus".
Mám z toho pocit, jakoby když jsem poprvé dojel do cíle (a bylo to oznámeno Eliškou), tak se přestaly do GPX souboru ukládat body, které vidím v BaseCampu, i když jsem pokračoval ještě kousek dále a vrátil se. Přesto ale někde je "úplný" záznam i s tou otočkou - když ho vidím v historii v GPS. Kde to je ?

2. Historie v GPS mi z cesty Praha -Karviná ukázala jen posledních cca 80 km z 380km celkem. Když jsem nahrál GPX do BaseCampu, ukázala se cesta celá. Je nějak omezena délka trasy, která se zobrazí v historii jízd v GPS?

3. GPS mi dvakrát v souvislé cestě "vynechala" úsek cca 100 - 200m (obrázek jakoby poskočil) - nebylo to v tunelu. V historii to způsobilo, že se celistvá cesta "rozsekala" na tři části, jejichž návazující body (konec jedné a začátek další) jsou asi těch 100 - 200m od sebe (jako bych GPS na těch 100m vypnul).

4. Jednou se GPS samovolně na dálnici - cca 50 km od Prahy - sama restartovala (nastavená je jen jedna mapa, detaily na střed, naplánovaná trasa cca 80km). Cesta z domu k místu restartu v souboru GPX chybí.

Co k tomu řekmou odborníci?
Jindra Mayer
jm252485
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.8.2006, 14:40

Re: Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod Rubic v 9.10.2012, 9:43

Buď zdráv Jindro, každý zvídavý uživatel je tady vítán. Tou počáteční nejistotou, zda nám navigace funguje dobře jsme prošli všichni. Chce to klid. Pokud hledáš odborníky, pak snad na garmin.cz, tady získáš zkušenosti uživatelů. A jak je vidět, nikdo z nových majitelů Nuvi 2455 se neozývá, asi jsou na tom podobně jako ty.
Jednotlivé varianty-typy provedení Nuvi nemají identický obslužný program a také použitá terminologie se mění, takže dávat přesné odpovědi k novým typům je obtížné, pokud vlastníme o generace starší přístroje.
Přesto je poučné podívat se na řešení starší varianty třeba zde
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... oprv%C3%A9
Nuvi umožňují simulační provoz, takže, budeš_li klást dotaz příště, zadávej počátek a konec trasy, typ použité mapy. Pak se můžeš dočkat konkrétní odpovědi na svůj problém.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod Rubic v 11.10.2012, 9:13

Zdravím, podíval jsem se do manuálu ku Tvojí navigaci a vidím tam nový termín - Historie jízd. Pod tím se skrývají vytvořené trasy - Kde jsem byl? a také Záznam trasy. Tak aby si porozuměl starším příspěvkům
Záznam trasy = stopa trasy
Kde jsem byl? = vlastní trasa
Pokud si se podíval na doporučený příspěvek, tak již budeš vědět, že obojí najdeš ve složce GPX.
Kde jsem byl? je Tebou vytvořená trasa před jízdou, Záznam trasy je obrazem celé cesty i s odchylkami od trasy připravené.
Samovolné restarty jsou pozorovány u Nuvi napájených přes USB konektor; u 765 která je napájená z řadového konektoru stojánku nic takového neznám. Nedochází někde k přerušení napájení?
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod jm252485 v 11.10.2012, 20:02

Díky za odpovědi - postrčilo mne to kousek dál. Problém track-logu jsem vzdal - asi je to uloženo někde jinde, uvnitř paměti. V current.gpx to není a není kde jinde hledat.
Zajímavost: tahle GPS při komunikaci s PC umí odeslat historii a "oblíbené" položky, nikoli připravené trasy. Zpět je pak možno nahrát (z PC do GPS) už jenom oblíbené položky (přes temp.gpx), tedy ani historii (taky proč...) ale ani trasy, připravené v PC (ani v BaseVampu, ani v Mapsource)
Restart je údajně nějaký lapsus mezi firmware. mapou a POI body. Neřeším - zatím funguje a to stačí.

Jindra Mayer
jm252485
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.8.2006, 14:40

Re: Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod Rubic v 12.10.2012, 8:27

Zdravím, ty přenosy z PC a zpět určitě fungují i u nového typu Nuvi, plánovací prostředky Garmina jsou chytré. Přirozeně je mně bližší MapSource - ten je nutno používat bez diakritiky. Pro novice má Garmin past - po odeslání připravené trasy z PC do Nuvi trasu nelze najít. Objeví se až po druhém kroku v Nuvi; ve složce Moje data musíme provést - Importovat trasu ze souboru. Pak ji najdeme ve -Vlastních trasách- které lze opakovaně používat.
Opačné přenosy fungují také, přenášíme "Stopy", objeví se to v MS jako "Prošlé trasy".
Pohledejte znovu v manuálu, určitě to tam bude schováno pod jinými názvy.
Hledal jsem taky, nic jsem nenašel, to je smůla. Kdo by to tušil, že udělají navigaci bez možnosti přenosu vytvořené trasy z PC? Bude to vyžadovat dotaz přímo u Garmin.cz .
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod jm252485 v 12.10.2012, 17:17

Máte zcela pravdu - funguje to. Chyba byla asi v diakritice (anebo spíše mezi židlí a klávesnicí). U mojí navigace je to dokonce ještě jednodušší - není zde složka Moje data, ale pracuje to automaticky. Pokud dám přenos z MapSource do Garmina, tak se přenese jak trasa, tak body. z nichž jsem trasu vytvořil (start, cíl a nácestná místa). Body se přenesou dokonce i když je nezaškrtnu v exportní volbě a uloží se do Oblíbených (což zase není tak úplně super, protože mne spíše zajímá trasa a ne ty body. Pokud ale body ručně smažu, trasa stejně zůstane, což je fajn).
Plánovač tras je tady pod tlačítkem Aplikace a jakmile si ho zvolím, tak se objeví přesýpací hodiny a po chvilce se ukáže rovnou i trasa a to pod jménem start - cíl (třeba Praha - Majakovského 22, což byla jména bodů v MapSource). Super !
Pokud si chci z dříve projetých úseků ("stopy") udělat trasu, musím si ji vytvořit v Mapsource označením bod po bodu (nebo start - cíl) z importovaných stop. Nenašel jsem zatím způsob, jak naráz zkonvertovat projeté stopy do nové trasy.
V každém případě je to hezké dobrodružství...
Větší fígl byl, abych v MapSource viděl Garmina - mám Windows 7, které ve spojení s Garminem už neukazují zařízení jako USB disk, ale jakési MTP zařízení, které ale neumí zase rozeznat MapSource, Takže jsem musel (díky návodu tady někde - DÍKY ! - aktivovat Diagnostickou stránku (podržet prst na rychloměru asi 6 sec (!), pak najít MTP Settings a zvolit Mass Storage...)
jm252485
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.8.2006, 14:40

Re: Garmin 2455 - problém s prošlými trasami

Příspěvekod Rubic v 13.10.2012, 6:29

Zdravím,
sdílím Vaši radost z dalšího krůčku spokojeného uživatele nové řady, spojte své síly s dalšími uživateli
viewtopic.php?f=23&t=4489#p46744
a občas se o své nabyté zkušenosti tady podělte pod jednotnou hlavičkou této řady. Všem začínajícím uživatelům jsou zdejší stránky pomocnou rukou v nouzi. Garmin je jinak na slovo skoupý a každý nový uživatel prožívá těžké chvíle.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků