Off Topics...
Odeslat odpověď

Jak vyřadit z plánování rozbitou cestu?

1.4.2009, 0:40

Poraďte mi kdo to ví, jak vyřadit z plánování silnici, která se asi nebude nikdy opravovat a je děravá víc a víc. Jak ji označit např. jako vozovku s nezpevněným povrchem? Nebo stačí snížit povolenou rychlost tak na 15 km/h a volit při plánování nejrychlejší trasu, aby si ji navigace nevšimla? Jedná se o silnici z Říkovice přes Vlkoš až do Troubky (u Přerova) směr Tovačov. Když jedu do Prostějova a zvolím trasu nejkratší nebo nejrychlejší, tak mě to pořád vede přes tu hroznou cestu, na které můžete zničit podvozek auta nebo utrhnout nápravu. Díky za radu.

Re: Jak vyřadit z plánování rozbitou cestu?

1.4.2009, 7:29

Některé navigace mají možnost určitý úsek nějaké silnice označit za uzavřený / neprůjezdný.
Co si přečíst návod k navigaci, a/nebo napsat o jakou konkrétní navigaci se jedná ?
(Dneska mi nějak nefunguje křišťálová koule, omlouvám se).

Re: Jak vyřadit z plánování rozbitou cestu?

1.4.2009, 8:14

Bobine, Scorpio_cz má pravdu, těžko se radí, pokud nenapíšeš o jakou navi se jedná. To je důvod, proč je možnost "podpisu", kde máme napsáno, co používáme. Ptotože jsem však šťoura, dohledal jsem z Tvých příspěvků, že se jedná o TomTom ONE (navcore 8.010, TTHome 2.6.0.1525 ).
I když to není zrovna moc správné, přes MapShare snížit rychlost na rozumnou hodnotu. Pozor však, pokud máš sdílení oprav, ovlivníš tak i ostatní uživatele relativně chybným údajem. A pokud někdo dá NEJKRATŠÍ, TomTom ho tam stejně navede.
MapShare umožňuje označit silnici jako nezpevněnou pouze při zadávání NOVÉ silnice.

Re: Jak vyřadit z plánování rozbitou cestu?

1.4.2009, 8:30

Scorpio_cz píše:Některé navigace mají možnost určitý úsek nějaké silnice označit za uzavřený / neprůjezdný.

Děsně nerad, ale musím se právě takovou navigací pochlubit :haha: . BTW Poláci už do poslední verze zamontovali něco jako primitivní Mapshare, uzavřené úseky je možné sdílet s ostatními.

Re: Jak vyřadit z plánování rozbitou cestu?

1.4.2009, 19:15

Podobné situace řeším tak, že si je označím jako jednosměrky uzavřené z obou stran. Jednoduché, rychlé, jen to chce vést si "evidenci" takto označených úseků., aby se to dalo dát zpět. Protože však mám předplatné aktualizací, neřeším to, zhruba co 3 měsíce si to po aktualizaci označuji znovu. Vzhledem k tomu, že takových úseků mám cca 6, není to problém.
Odeslat odpověď