Off Topics...
Odeslat odpověď

Navigace pro pripojeni k mikrokontroleru

28.10.2009, 10:36

Zdravim,

hledam nejakou dostupnout a dostatecne presnou navigaci pro pripojeni k mikrokontroleru, ktery bude zpracovavat data z NMEA protokolu. Trosku jsem hledal a rad bych aby mel vystup na MD6, jelikoz umi TTL urovne a nemusel bych tam davat nejake prevodniky (bude pripojena k uC pres rozhrani UART (Rx, Tx), navic napajeni muzu brat ze zdroje pro uC, presnost by mela byt pomerne dobra, ale fungovat to bude v otevrenem prostoru takze citlivost nemusi byt nijak extremni. Nasel jsem jednu pomerne vhodnou NL-403P, co rikate vy, mate nekdo s podobnymi aplikacemi zkusenosti? Jakou by jste pouzili vy? Nepotrebuju nijak nadupanou navigaci. PRakticky mi staci jenom RMC veta, jelikoz budu zpracovavat pouze aktualni pozici.

Diky

Re: Navigace pro pripojeni k mikrokontroleru

28.10.2009, 17:03

Takže vlastně nehledáš navigci, ale GPS přijímač se sériovým připojením!
(NMEA je protokol kterým komunikuje GPS pijímač s navigací, RMC je jedna z možných NMEA vět).

To co jsi dal odkaz je skutečně GPS přijímač, ale neumím odpovědět zda bude napřímo fungovat, tedy má-li TTL úrovně.

Re: Navigace pro pripojeni k mikrokontroleru

28.10.2009, 17:40

Ano, spatne jsem se vyjadril opravdu potrebuji pouze prijimac, TTL by mel umet, to vim. Spis jsem se chtel zeptat na nejake jine prijmace. Rozhodujici je presnost a spotreba (pobezi na baterce)

Re: Navigace pro pripojeni k mikrokontroleru

28.10.2009, 18:20

Podle mého (částěčně laického) názoru ... je otázka spotřeby a přesnosti úzce svázaná s použitým čipsetem.
Zhruba řečeno, např GPS přijímače osazené SiRF III budou mít srovnatelnou spotřebu, a také podobnou přesnost
(přesnost a citlivost je také ovlivněná anténou, spotřeba převážně jen GPS čipsetem).

Pokud jde o spotřebu, tak se domnívám že třeba čipset SiRF II/III (ač jinak přesný a citlivý) má spotřebu spíš vyšší.
Výše zmíněný NL-403P má čipovou sadu u-blox5 SuperSense® GPS/Galileo UBX-G5000 BT, o té nevím zhola nic.
Jediné co vidím je, že má podporu i lokačního systému Galileo, jehož družice ještě snad ani nejsou na orbitu :zamysl:

Re: Navigace pro pripojeni k mikrokontroleru

28.10.2009, 18:59

pokud vim ja galileo na orbitu druzice ma, ale zatim dost malo. Coz mi ani tolik nevadi jelikoz system podporuje i GPS, videl jsem podobnou aplikaci kterou vytvarim postavenou prakticky na stejne navigaci jen na starsim chipsetu, tak snad to bude ok. Moc jsem se nedozvedel ale stejnak diky :)

Re: Navigace pro pripojeni k mikrokontroleru

4.1.2010, 17:31

To má být něco jako APRS?

O tom se dá něco přečíst na www.hamradio.cz v sekci APRS nebo FORUM
Odeslat odpověď