Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...
Odeslat odpověď

Re: POI do Sygic Mobile

28.2.2013, 9:26

Jako pevní krok bych udělal to, že bych porovnal oba stažené soubory - PIO pro bankomaty a POI pro LPG, jestli v nich není nějaký zásadní rozdíl v zápisu.
Pak na stránkách Sygicu je návod jak má zápis vypadat a které údaje jsou nutné a porovnat to se souborem POI LPG jestli tyto údaje obsahuje a zápis je v požadovaném tvaru.

PS:
Ikony, předpokládám, importuješ taky.
Zkontroluj s jakou bitovou hloubkou jsou uložené. Někdo Ti bude tvrdit, že na tom nezáleží, já ale vím, že jen 8 bit (256 barev) hloubka je ta správná.

Re: POI do Sygic Mobile

1.3.2013, 22:04

Díky za radu,
Ikony jsem importoval v 8 bit hloubce, velikost je 22x22 pixelů. Soubory _LPG a _CSOB jsou prakticky stejné. Podle návodu na sygic.com mi vše sedí až na jedno: Please note that points of interest must be imported for each country separately. Což _LPG nesplňuje a _CSOB splňuje. Avšak aby to nebylo moc jednoduché, tak jsem si projížděl mapu a narazil na korektně se zobrazující lpg stanice v Nizozemsku. Žádné jiné jsem nenašel, ač jsem si našel podle txt souboru kde by měly stanice být.

Kdyby to náhodou bylo důležité tak vypíšu historii importu poi. Úplně první import poi jsem provedl s ikonou ve 4 bitové hloubce a neměl jsem stáhnuté všechny mapy Evropy ( např německo). Samozřejmě že sygic vyhodil chybovou hlášku. Poté jsem laboroval se stahováním map a změnou bitové hloubky až se import podařil, akorát se poi lpg nezobrazovaly. Tudíž jsem sygic přes správce aplikací smazal a přes počítač jsem smazal celou složku Aura. Poté jsem nainstaloval sygic znovu a s většinou map ( Nemám staženo Rusko, Portugalsko a Španělsko kvůli nedostatku místa). Následně jsem provedl import _LPG s 8 bit ikonou a _ČSOB.

Jediné co mě napadá je, že nesplňují podmínku toho, že každý jednotlivý soubor poi by měl obsahovat pouze poi jednoho státu. To by částečně vysvětlovalo to, že lpg se mi korektně zobrazují pouze v Nizozemsku. Nicméně mám zato, že jsem tady na fóru četl pozitivní ohlasy na _LPG_cerpaci_stanice a nikomu to nedělalo takové problémy.

Všem děkuji za reakce.

Re: POI do Sygic Mobile

2.3.2013, 10:58

Teď jsem se na ten LPG soubor díval respektive jeji ikonu a ta má jen 4 bit což je málo musíš ji převést v malování na 8 bit jak píše Wojnar. Jinak se ti to nebude zobrazovat

Re: POI do Sygic Mobile

2.3.2013, 17:25

A není to jediná takhle blbě uložená ikona.
Jen škoda, že správce konkrétních databází není za mák ochotný tyto opravit a pomoct tak ostatním uživatelům.
Myslím, že víš o čem (kom) mluvím :)

Re: POI do Sygic Mobile

2.3.2013, 17:53

Proč se neobrátíš na Henryho místo nadávání....???
Naposledy upravil Gumídek dne 3.3.2013, 9:02, celkově upraveno 1

Re: POI do Sygic Mobile

3.3.2013, 1:16

Všechny ikony zde na webu jsou uloženy v 24-bitové barevné hloubce. Pro Sygic se ikony online konvertují na 8-bit (256 barev) funkcí GD knihovny "imagetruecolortopalette". Pokud ovšem v původní ikoně je méně než 17 barev, tak se automaticky konvertuje na 4-bit, což nejde ovlivnit.
Proto jsem nyní přidal úpravu, kdy při nižším počtu barev "jemně" barevně měním jednotlivé pixely uprostřed ikony dokud nedosáhnu 17 barev. Ikonka je tedy trošku deformovaná, ale snad by to nemělo jít poznat a Sygic už s ní nebude mít problémy. Můžete vyzkoušet.

Re: POI do Sygic Mobile

4.3.2013, 13:25

Henry dík za odpověď a vysvětlení, a za zájem pomoci.
Nakonec, jestli tomu dobře rozumím, není třeba žádná ruční konverze na půl roku, ale jen věnovat pár minut úpravě té automatické. Holt, odborník se pozná.


Gumajz:
Ten příspěvek jsi měnit nemusel :chlamani:

Re: POI do Sygic Mobile

4.3.2013, 19:26

Musel, protože byl totálně zmatečný...To o těch ikonách jsem totiž ani nevěděl :zed: . Takže dělej, že to tak má být, a že jsem nic nenapsal... :haha:

Re: POI do Sygic Mobile

5.3.2013, 14:20

Wojnar píše:... jestli tomu dobře rozumím, není třeba žádná ruční konverze na půl roku, ale jen věnovat pár minut úpravě té automatické ...


No až na těch "pár minut" to tak je - trvalo mi asi tři-čtyři hoďky, než jsem pochopil proč to tak dělá a udělal řešení, které ikonky deformuje co nejnenápadněji a já byl s výsledkem spokojen...

Re: POI do Sygic Mobile

5.3.2013, 18:40

Henry, ty mi povídej, kdo je a není "normální"... :zamysl:
:haha:
Ne, vážně. Jsi fakt dobrej !!!!

Re: POI do Sygic Mobile

8.3.2013, 21:39

Máte někdo zkušenost jak na body z poiplaza?

Tamní server nebízí jen .upi formát, pak sice x-formátů .txt (IGO ap.), ale to nějak converter od Sygiců nechce přechroupat. V létě jedu do Nederlandu, tak bych rád něco na cestu

Re: POI do Sygic Mobile

8.3.2013, 22:22

Ještě když zde nebyla možnost stáhnout txt připravený rovnou ke konverzi na rupi, tak jsem si tak trochu hrál a zjistil, že nejblíž požadovanému formátu jsou csv soubory pro IGO a Automapu.
Co je třeba s nima udělat aby byly vhodné ke konverzi na rupi popisuji na 5. stránce tohoto vlákna: viewtopic.php?f=7&t=1464&start=60#p43864
Tak si zkus na poiplaza stáhnout nějaký csv pro IGO, to by tam mohli mít, a zkus to s nima jako já.

Re: POI do Sygic Mobile

8.3.2013, 22:32

Díky Wojnare, vyzkouším :)

Re: POI do Sygic Mobile

8.3.2013, 22:38

No malinko jasné, kdyby byl nějaký screen byl by dobrej, ale třeba ".....txt v patřičném kódování...." nevím jaké je to správné kodování

Re: POI do Sygic Mobile

8.3.2013, 22:44

Taky jse, asi trotl nebo půjdu radši spát protože .csv IGO nebo Automapu na poilzaza prostě nevidím :(
Odeslat odpověď