Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 39989Příspěvek Jirásek

Doporučuji hlavně NEPOUŽÍVAT trafopájku !!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 39990Příspěvek Gumídek

Pouze hrotovou...!!!
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 39996Příspěvek vilik

Jirásek, Gumajz
To je základ. Jednak spoje jsou titěrné a navíc při použití trafopájky vzniká v okolí hrotu silné eletromagneticé pole, které může nenávratně poškodit elektroniku. I když jsem jednu navigaci opravoval po dobrodruhovi, který se na to vrhl s trafem a povedlo se mu sletovat několik spojů dohromady a divil se že mu navi nefunguje. :zamysl: Po opravě spojů navigace jede i s kartou. Ale řekl bych, že majitel mě více štěstí než rozumu. :grin:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40008Příspěvek Kema

Tak odbornou práci jsem raději předal známému telefoňákovi. Má silnou lupu i mikropájku tak snad se mu to povede.
Jen bych tedy poprosil o postup jak na navigaci po vložení karty otestuji jestli se dílo podařilo.
Ta navigace není moje a sám žádnou také nevlastním, takže neznám ty fígle kde a co dlouze stisknout a podržet a tak ....., jak se dostat do servisního menu atd.......
Abych mohl použít kartu větší jak 4GB tak se v diskusi píše o nějaké vyšší verzi Bootloaderu.
Ten si stáhnu do navigace ze stránek Tom Tom? To asi budu muset instalovat nějaký update software, ne?
A ještě jeden dotaz.
Vy, kdo jste si tuto úpravu provedli, ten adaptér máte upraven tak, aby tam šla zastrčit Micro SD karta při zašroubovaném krytu? Vytvořili jste nějaký otvor v zadním deklu navigace?
Pokud ano mohu poprosit o detailní foto?
Děkuji.
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40009Příspěvek Kema

Jo a ještě jeden důležitý dotaz.
Před pájením se asi musí odpojit baterie, že?
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40010Příspěvek vilik

Baterii je lepší odpojit. Nikdy, nikdo neví, jak hodně se mu zatřese ruka a šáhne někam vedle. :-P

Počítej s tím, že po úspěšném nastartování budeš mít k dispozici jen prostor na kartě. Interní paměť navigace nebude k dispozici. :-o

Montáž je taková, že adaptér s mikrokartou je zabudován napevno a nelze bez opětovného rozebrání přístroje kartu vyjmout. Nakonec to ani není zapotřebí. :mrk:

Možná už jsem to tu někde psal, nebo někdo jiný, teď nevím. Počítej s možností, že navigace jednoduše kartu nepobere i kdyby ses rozkrájel. Jeden takový případ jsem měl, zrovna tak se občas stane, že nepobere jinou kartu, než originální navigace se slotem. A nepomůže vůbec nic, ani změna bootloaderu. Už jsem se s tím taky párkrát setkal. :nastvany:

S bootloaderem opatrně, mohl bys udělat více škody než užitku. Ale to už jsem trochu odbočil. :koul:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40036Příspěvek Crusy

Trošku od věci..Ale zlatý XL ONE.Zaplať panbůh za slot na SD..Co sem se s tím již "natestoval".Se dívím,že mne ta navigace už nekopla do.. :pulka: :haha:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40037Příspěvek Gumídek

Pro kema : V případě, že nemáš navigaci, nerozumíš tomu, nechápeš atd atd...Tak mám jeden dotaz : PROČ TO DĚLÁŠ ????
Když to po....., tak budeš dělat co ??? Koupíš mu novou navigaci ??? Hodil bych mu to na hlavu..Pokud chce slot na kartu, tak si má koupit navigaci se slotem....Nebo to aspoň při nejlepším nesvěřovat lidem, kteří tomu nerozumí...A ještě to svěří "známému telefoňákovi"...Kde bereš tu jistotu, že ten navigacím rozumí....????
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40043Příspěvek Kema

Věc se má tak, že jsem jednou rozchodil mapy na Garminu Nuvi a tak asi dotyčný myslí že se v tom vyznám. Ten Garmin byl už totiž mrtvý a já ho tenkrát za pomoci tohoto fóra probudil.
Tu svou navigaci dostal loni pod stromeček, takže nemohl ovlivnit jestli bude mít slot na kartu nebo nebude.
Mám to tam prostě připájet a pokud to nebude funkční tak se prý nic neděje. Risk je zisk.
Tomu telefoňákovi jsem to dal napájet hlavně kvůli tomu, že má v práci na takové drobnosti super vybavení. On nic jiného neudělá. Jen tam připájí ten adaptér a o zbytek se už postarám sám.
Je tu nějaká možnost vyzkoušet kartu na nějaké Free mapě? Nebudeme přeci kupovat mapu když nebude jasné že se dílo podařilo.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40050Příspěvek Gumídek

Aha, tak takhle to vzniklo. Nechápu, že radši naprodá navigaci třeba přes inzerát, a nekoupí si lepší typ. Bylo by to schůdnější a hlavně jednodušší....Free mapa není, jedině nelegál, a to tady nehledej.....TAk zazálohuj to, co je v navigaci,a tu zálohu nahraj na tu kartu, a zjistíš, jestli to chodí....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40053Příspěvek vilik

Kema píše: Je tu nějaká možnost vyzkoušet kartu na nějaké Free mapě? Nebudeme přeci kupovat mapu když nebude jasné že se dílo podařilo.
Jestli dobře chápu, tak ta navigace je funkční, jen potřebuješ větší paměť. Udělej to jednoduše. nakopíruj si to co je v navigaci někam na HDD počítače. Po instalaci karty to tam nakopíruj. pokud bude vše OK, navigace pojede z karty s původním SW a mapou.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40054Příspěvek Gumídek

Dyť to píšu.....Ale on už asi těžko něco nakopíruje kamkoliv, když dal už tu navigaci tomu telefoňákovi.....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40056Příspěvek vilik

No jo, já ten tvůj příspěvek nedočetl do konce. :zed:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40084Příspěvek Kema

Náhodou jsem si tu zálohu celé navigace udělal ještě před rozmontováním.
Abych tomu dobře rozuměl, musím nakopírovat zálohu na kartu a z interní paměti vše vymazat, nebo to tam mohu taky nechat?
Když nechám v interní paměti veškerá data, asi ta navigace nastartuje právě z tohoto paměťového média, ne?
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40085Příspěvek vilik

Můžeš to tam nechat, nastartuje z karty. Jak jsem psal. nainstalováním karty znepřístupníš interní paměť a to i pro navigaci.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Odpovědět