Vážení kolegové,
jsem nováček v používání GPS a chtěl bych se zeptat, zda věci, které se dějí v mé nové G 2455 jsou normální:
1. Jel jsem po naplánované trase. Když jsem dojel na místo (nevěděl jsem přesnou adresu, tak jsem jako cíl určil střed vesnice), tak jsem přejel (i projel) místo, které bylo jako cíl trasy, vyjel do odbočky, otočil se a pak se vrátil na místo cíle. Tady jsem zaparkoval do druhého dne. Záznam z historie v GPS mi to ukázal přesně.
Když jsem otevřel soubor current.gpx v BaseCampu, tak mi už tu "zajížďku" neukázal a ukázal, jako bych do cíle dojel "na první pokus".
Mám z toho pocit, jakoby když jsem poprvé dojel do cíle (a bylo to oznámeno Eliškou), tak se přestaly do GPX souboru ukládat body, které vidím v BaseCampu, i když jsem pokračoval ještě kousek dále a vrátil se. Přesto ale někde je "úplný" záznam i s tou otočkou - když ho vidím v historii v GPS. Kde to je ?
2. Historie v GPS mi z cesty Praha -Karviná ukázala jen posledních cca 80 km z 380km celkem. Když jsem nahrál GPX do BaseCampu, ukázala se cesta celá. Je nějak omezena délka trasy, která se zobrazí v historii jízd v GPS?
3. GPS mi dvakrát v souvislé cestě "vynechala" úsek cca 100 - 200m (obrázek jakoby poskočil) - nebylo to v tunelu. V historii to způsobilo, že se celistvá cesta "rozsekala" na tři části, jejichž návazující body (konec jedné a začátek další) jsou asi těch 100 - 200m od sebe (jako bych GPS na těch 100m vypnul).
4. Jednou se GPS samovolně na dálnici - cca 50 km od Prahy - sama restartovala (nastavená je jen jedna mapa, detaily na střed, naplánovaná trasa cca 80km). Cesta z domu k místu restartu v souboru GPX chybí.
Co k tomu řekmou odborníci?
Jindra Mayer