Nové radary v Praze

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
spam
Příspěvky: 40
Registrován: 24.5.2006, 11:19

Příspěvek: # 1156Příspěvek spam

Zdravim. Asi jsem lama, ale nechapu rozdil mezi Sloucenymi CZ-Radar a Rucne sloucenymi CZ-Radary_vsechny v casti Slucovani kategorii. Ja sam jsem zatim nic neslucoval (jsem tu uplne novy, tak se rozkoukavam :) ), tak me to mate - kterou kategorii mam tedy pouzivat abych mel vsechny 3 skupiny radaru?
Diky moc za informaci :)
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1158Příspěvek Henry

Je to úplně stejné, protože se ve slučování automaticky objeví kategorie, které mají alespoň ve třech případech na začátku stejný název (8 písmen) a já jsem dneska vytvořil novou kategorii radarů, tak se to tam objevilo.
Předtím to tam bylo ručně přidané, protože o to byl zájem - takže za chvíli tu ručně sloučenou skupinu odstraním... Pro ostatní - zkontrolujte si XML, jestli se tam tím nevyskytnou nějaké změny, já to už nemám čas otestovat.
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1160Příspěvek bloodik

Henry píše: Takže jsem doplnil [Yxx] do názvu položek u radarů a vytvořil novou kategorii CZ-Radary_usekove a přiřadil je Baharisovi. Takže můžete začít aktualizovat data...

Parada ... jdu napsat konverzni program pro Garmina. ;)
Naposledy upravil(a) bloodik dne 27.5.2006, 22:25, celkem upraveno 1 x.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1163Příspěvek bloodik

Uff, uff ... takze kdo chce zkusit pouzit radarova data v (novych) Garminech necht zabrousi na Konvertor na adrese http://radary.opevneni.cz/

Konvertor zpracovává vezdejší radarová POI data. Rozdělí POI do jednotlivých kategorií podle rychlosti, zkontroluje a upraví duplicitní jména POI, přiřadí příslušné POI ikony a vypočítá vzdálenosti upozorňování podle dané rychlosti a požadovaného času upozorňení na jednotlivé typy radarů. Presnejsi popis pouziti naleznete u Konvertoru.

P.S. Je to alpha verze, takze urcite neni bez chyb. Nicmene zkousel jsem prekonvertovana data v Nüvi a funguji bez problemu. Kazdy radarovy POI ma ted zadanou rychlost i vzdalenost upozornovani. Pokud to nekdo zkusite, budu rad za feedback.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1164Příspěvek bloodik

Jeste bych mel jeden navrh pro Henryho ... u vsech Mobilnich radaru nastavit jako Rychlost udaj 50km/h ... jak jsem si je projizdel, 95% je v obcich ci mestech, takze lze predpokladat, ze merena rychlost bude prave tech 50km/h ... vyjimka je pouze u dalnicnich radaru a ty jsou dle nazvu jasne identifikovatelne.
Na pripadnou nepresnost v defaultni 50km/h rychlosti mistni jiste upozorni.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1165Příspěvek Baharis

bloodik píše: Takze otazka na admina Radaru: muze se akce "prejmenovani vsech POI" (pridani [Xxx] na zacatek nazvu) spustit ?

Muzete pak pozadat prispevatele, aby, pokud mozno, doplnili rychlostni data u jednotlivych radaru?

P.S. ... pokud se Vam na tuto akci nedostava casu, nabizim "prevzeti" sekce Radary do spravy, treba docasne. (Tedy pokud bych dostal, jako "mistni novacek", duveru kolektivu :) )
I když tuto diskuzi z povzdálí sleduji, tento příspěvek mě nějak unikl a narazil jsem na něj zpětně, při procházení historie. Omlouvám se tudíž za nereagování.
No, "akce" je spuštěna a co se týká týká správy POI, to jsme zde vyřešili s Liborem 20.5. Já to předpokládám zdárně dotáhnu do 16.6. a pak se můžete domlouvat spolu. Jak jsem také napsal, pokud bude vůle, koncem září budu nachystaný je převzít nazpět. Ale není podmínkou. :D
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1166Příspěvek libor_m

Taky si vezmu nějakou tu dovolenou, takže budu rád, pokud se s bloodikem budu moct domluvit, že to potom za mě na 14 dní vezme (počítám koncem srpna) :wink:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1168Příspěvek Henry

bloodik píše: Jeste bych mel jeden navrh pro Henryho ... u vsech Mobilnich radaru nastavit jako Rychlost udaj 50km/h ... ... vyjimka je pouze u dalnicnich radaru a ty jsou dle nazvu jasne identifikovatelne.
Na pripadnou nepresnost v defaultni 50km/h rychlosti mistni jiste upozorni.


Hotovo, u všech nezadaných bylo nastavena "padesátka", u dálnic "stotřicítka"...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1170Příspěvek bloodik

Henry píše: Hotovo, u všech nezadaných bylo nastavena "padesátka", u dálnic "stotřicítka"...


Zuppa ... snad s tim budou souhlasit i ostatni, byl to jen navrh ... :)

btw. nemate nekdo soubor z CheckPOIntu s alespon par body? CHtel bych nastudovat strukturu dat, ale nemuzu nikde zadny demo soubor najit (vse je placene) a PDAckem momentalne nedisponuji ... Dik.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1171Příspěvek bloodik

libor_m píše: Taky si vezmu nějakou tu dovolenou, takže budu rád, pokud se s bloodikem budu moct domluvit, že to potom za mě na 14 dní vezme (počítám koncem srpna) :wink:

Posledni 2, 3 dny v srpnu sice (taky) hlidam deti, ale ono to pude a ne, ze ne ... :)
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Medcin
Příspěvky: 39
Registrován: 12.12.2005, 11:01

Příspěvek: # 1173Příspěvek Medcin

Henry píše: Hotovo, u všech nezadaných bylo nastavena "padesátka", u dálnic "stotřicítka"...


Čímž vás dostane první měřená "čtyřicítka" :wink:

Naštěstí policajti běžně nastavují měřič o 20 km/h výš
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1174Příspěvek Henry

O 20 km/h mimo obec, v obci se to nastavuje "jen" o 10 km/h nad limit :) - to vím naprosto přesně a taky jezdím v obci rychlostí 59 km/h podle TomToma :P Jinak ta rychlost tam je pro budoucí rozdělení pro CheckPoint - normálně se tato informace nezobrazuje a je třeba, aby všichni co tyto radary přidávali (a zároveň se nejednalo o padesátku resp. stotřicítku na dálnici), aby tuto věc nahlasili správci...
spam
Příspěvky: 40
Registrován: 24.5.2006, 11:19

Příspěvek: # 1181Příspěvek spam

Zdravim,
chtel jsem se zeptat, jestli nekdo neuvazuje o zrizeni kategorie Red light camera - pro kamery prujezdu na cervenou?
Diky za info :-)
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1184Příspěvek libor_m

Jojo, mám je v plánu, vydrž ...
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
spam
Příspěvky: 40
Registrován: 24.5.2006, 11:19

Příspěvek: # 1189Příspěvek spam

Nechtel jsem nejak tlacit! Vim o nejakych, jestli je mam zamerit a poslat, tak neni problem.
Ale vzhledem k tomu, ze jsem to nikdy nedelal a vim, jak mi skace GPS pri zastaveni na cervenou na krizovatce, tak jsi nejsem jisty, ze bych poslal spravne udaje...
Odpovědět