Ukladani projete trasy

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 22:03

Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11804Příspěvek Nyny

Zdravím,
jsem ode dneška nováček v užíváni navigace, takže o tom vím celkem nic moc. Víceméně náhodou jsem našel tyhle stránky a hned jsem si tam nahrál body zájmu a hlas Eliska a tak bych rád pochválil tohle fórum, protože jsem tady našel oprvadu hodně užitečných informací.

Měl bych ovšem několik totazů, na které se mi bohužel nepodařilo najít odpověď (možná jsem jen blbě hledal). Jak už jsem psal, jsem nováčkem, ode dneška vlastním TomTom ONE XL T a zajímalo by mě:

1) Když projedu nějakou trasu, je v navigaci někde uložen, abych se mohl později podívat kudy sem jezdil? Popřípadě, jde to nějak nahrát a zobrazit v PC?

2) Když zadávám intinerář trsy, kdy zadám třeba deset míst, kde musím projet, tak mě navigace naviguje tak, že je bych projížděl v pořadí v jakém jsem je zadal, ale já bych spíš potřeboval, aby vypočítala trasu, abych najel co nejmín km, takže aby sama určila pořadí. Jde to nějak?

3) Jak se dá udělat screen obrazovky navigace? (všiml jsem si, že v některých vláknech screeny jsou)

Moc děkuju všem, za odpovědi a rady
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11816Příspěvek P800

1) tuším, že pomocí aplikace třetí strany, teď si nezvpomenu

2) to by bylo skvělé, ale obávám se, že na tohle by nestačil výpočetní výkon kdyby tam byl čtyřjádrový procesor

3) vytvoř v rootu adresář Screen a v něm prázdný soubor s názvem capture. Aktivuje se dotykem na [+] lupu. Pokud potřebuji obtisk obrazovky mimo mapu, dělám to pomocí TomTom Home -> Ovládat GO a sejmu část obrazovky..
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11819Příspěvek Docent

P800 píše:2) to by bylo skvělé, ale obávám se, že na tohle by nestačil výpočetní výkon kdyby tam byl čtyřjádrový procesor
iGO tohle zvládne a nepotřebuje čtyřjádrový procesor... Inu kdo umí, umí, a kdo neumí, čumí. Kapitalističtí soudruzi nám poněkud usnuli na vavřínech :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 22:03

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11820Příspěvek Nyny

3) vytvoř v rootu adresář Screen a v něm prázdný soubor s názvem capture. Aktivuje se dotykem na [+] lupu. Pokud potřebuji obtisk obrazovky mimo mapu, dělám to pomocí TomTom Home -> Ovládat GO a sejmu část obrazovky..[/quote]

A ten soubor capture nema mit zadnou priponu?
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 22:03

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11821Příspěvek Nyny

Docent píše:
P800 píše:2) to by bylo skvělé, ale obávám se, že na tohle by nestačil výpočetní výkon kdyby tam byl čtyřjádrový procesor
iGO tohle zvládne a nepotřebuje čtyřjádrový procesor... Inu kdo umí, umí, a kdo neumí, čumí. Kapitalističtí soudruzi nám poněkud usnuli na vavřínech :koul: .

A ty vis jak to udelat? Je neumim, tak zatim cumim, ale taky bych rad umel:-)
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11824Příspěvek P800

Nyny píše:A ten soubor capture nema mit zadnou priponu?
Ne..
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11826Příspěvek P800

Docent píše:
P800 píše:2) to by bylo skvělé, ale obávám se, že na tohle by nestačil výpočetní výkon kdyby tam byl čtyřjádrový procesor
iGO tohle zvládne a nepotřebuje čtyřjádrový procesor... Inu kdo umí, umí, a kdo neumí, čumí. Kapitalističtí soudruzi nám poněkud usnuli na vavřínech :koul: .
Mmmm, tak to čumím, klobouk dolů. To jen dokazuje, že ani ten nejlepší nemusí být nejlepší ve všem :usmev:
tomíček
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 18:54

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11833Příspěvek tomíček

For Nyny

ukládání ujeté trasy umí výborně třeba Tripmaster, pohledej, už se to zde řešilo. Nebo kontaktuj ICE, poradí Ti.
Tripmaster má export trasy v různých formátech, např. pro Google Earh, kde se pak tvé rasy zobrazují. Šikovné,
používám k plné spokojenosti.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11834Příspěvek Docent

Nyny píše:A ty vis jak to udelat? Je neumim, tak zatim cumim, ale taky bych rad umel:-)
Píšu, že to zvládne iGO, t.j. umí to iGO, nikolivěk já ;) . Ale to bychom se zase dostali k mnohokrát prodiskutovaným výhodám a nevýhodám jednotlivých navigací...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
MirekF
Příspěvky: 17
Registrován: 17.11.2007, 7:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11839Příspěvek MirekF

Nyny píše:1) Když projedu nějakou trasu, je v navigaci někde uložen, abych se mohl později podívat kudy sem jezdil? Popřípadě, jde to nějak nahrát a zobrazit v PC?
Event Logger umí trasu zaznamenat: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=1345
TomTom Home v3
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11844Příspěvek vilik

Event Logger, a zvlášť ta poslední verze je bomba. Ještě ani nemám vyzkoušeno, co vše dovede, ale oproti starší verzi je to obrovský pokrok. A pozor! Funguje ikona Pomoc v menu TT. :palec:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11846Příspěvek P800

Čoveče, mě ikona Pomoc! po instalaci Event Loggeru zmizela :zamysl:, poslední dostupnou verzi jsem našel 8.0
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11849Příspěvek vilik

Ještě jednou jsem si pro jistotu pustil TT a Kruh tam mám a funkční. Jestlipak to není verzí aplikace. Mám 7.221. :zamysl:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
BiL770
Příspěvky: 76
Registrován: 23.9.2007, 12:54
Bydliště: Malecí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11855Příspěvek BiL770

Mám stejnou verzi a volba pomoci tam po dohrání aplikace není, ale pomoc mi zmizí při dohrání jakékoliv jiné aplikace, takže nic divného :koul:
TomTom Via 135 Lifetime
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 22:03

Re: Ukladani projete trasy

Příspěvek: # 11872Příspěvek Nyny

Moc dekuju vsem za rady. Oba zminene programy jsem si uz stahl a zitra je vyzkousim.

Ale mel bych jeste jednu otazku. Kdyz si do oblibenych cilu neco pridam, lze si nejak pojmenovat jak potrebuju? Ted tam mam treba zaznam "Praha 7 Milady Horakove 78" jde to nejak prejmenovat treba na nazev "Franta"???
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
Odpovědět