nuvi 300 - zdroj

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Uživatelský avatar
stepani
Příspěvky: 2
Registrován: 17.2.2008, 18:40
Bydliště: Svatý Mikluláš, okres Kutná Hora

Re: nuvi 300 - zdroj

Příspěvek: # 12902Příspěvek stepani

Tak jsem u své Nuvi 200 řešil problém s dobíjením jinou než originál nabíječkou. Potřebuju totiž v autě nějak zakomponovat nabíječku do palubní desky (nechci likvidovat originál - občas jezdím i jiným autem) a při připojení ustřiženého mini USB to hlásilo připojení k počítači. Fintu s odporem jsem si přečetl až po realizaci... Rozkuchal jsem zalitý mini USB, zlikvidoval oba datové vodiče a pin x připojil přímo k pinu 1 (GND), konektor o5 zalepil a NUVI funguje normálně i bez odporu. :P USB nabíječku jde koupit třeba v Kauflandu za necelých 500,- (2 adaptéry - 12/24V + 110-220V).
Použití se suchejma článkama (AA) mi nepřipadá jako nejlepší nápad. Daj docela malej proud. Zatím jsem neměřil odběr navigace v klidu ani za jízdy, ale originál nabíječka dává 1A při 5V... Normální suchej čánek dá stěží 300 mA a to ještě jenom krátkodobě. Kvalitní alkalika je na tom sice o trochu líp, ale pořád to není žádnej zázrak. Pokud je odběr větší než je baterie schopná dodat, poklesne napětí a baterie se třeba při polovině kapacity bude hlásit jako vybitá. Spíš bych se přikláněl (když už články) buď k větším (C, nebo D), ale ty už v každé trafice nemají a nebo k dobíjecím akumulátorům (krátkodobě sada AA, 1.2V/1800 - 2500mA, na delší dobu je opravdu asi nejlepším řešením gelová olevěná baterie, která se ovšem docela pronese...)
Garmin nuvi 1450
Odpovědět