Chyba mapy nebo "hlasu"

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
StanB
Příspěvky: 4
Registrován: 17.1.2008, 18:44

Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 13484Příspěvek StanB

Do svého Garmin Quest 2 s původně pouze cizojazyčným hlasem jsem na i-netu stáhnul soubor *.rgn a po jeho instalaci pomocí updater.exe se americká En nahradila češtinou. Všechno v podstatě funguje jak má jenom si "baba ukecaná" plete pravou a levou ruku :D . Zjistil jsem to zatím jen při úsloví "držte se vpravo/vlevo" . Např. v Brně směrem od Brna po Vídeňské k prodejně GPS FONS s.r.o je zapotřebí za Tescem najet vpravo na souběžnou komunikaci a následně odbočit vpravo k cíli. "Baba" ale tvrdošíjně naviguje "držte se v levo" ...... držete se vlevo potom odbočte v pravo" ...."odbočte vpravo". Už jsem si toho všimnul ve vícero případech, ale nabyl jsem si jistý, jestli jsem ji jen špatně nepochopil, ... až tady to byl evidentní nesmysl. Předpokládám, že na vině nebudou asi routovací udaje mapy (Atlas 10R), to už by si asi někdo stěžoval, ale spíš špatné přiřazení /přehození zvukové stopy routovacímu údaji v hlasovém souboru *.rgn.
A teď už konečně otázka. Dá se ten soubor nějak dekompilovat a provést v něm opravu/nahrazení a následně zpětně kompilovat do požadovaného tvaru. Nebo ještě jednodušeji, neznáte někdo umístění novějšího hlasového souboru než je ten můj z r. 2004 a který je určený přímo pro Quest 2? ...... ten můj je zřejmě ještě pro "pouze" Quest.
Garmin Quest 2, Atlas Czech 7NT, Topo Czech 1,2, City Navigator Europe NT+v.8
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 13566Příspěvek Andílek1

Tak i mi se stane že si podle tebe "baba ukecaná" splete stranu. Takže hlasovou navigací to nebude :jupi:
Navigace je zakoupena v ČR - jen pro rejpaly :blee:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
StanB
Příspěvky: 4
Registrován: 17.1.2008, 18:44

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 13681Příspěvek StanB

Aha, ta odpověď mě stačí. protože máš zřejmě orig. instalovaný český hlas, navíc na odlišné navigaci. Takže jsou zřejmě chyby v přiřazování kódu hlasového výstupu k routovacím informacím mapy. Tím se omlouvám mé dodatečně nahrané "babě ukecané".
V této době jsem nahradil Atlas 10 v.6 za Atlas Czech 7NT a zkusím projet "známé lokality", jestli se něco změnilo.
Garmin Quest 2, Atlas Czech 7NT, Topo Czech 1,2, City Navigator Europe NT+v.8
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 13687Příspěvek Andílek1

JJ originál český, ale mi to dělalo již s v6 :D Není to nic strašného, přece máme oči, ale kdyby to říkalo správně bylo by to fajn.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
vac
Příspěvky: 1
Registrován: 8.7.2008, 10:53

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 18580Příspěvek vac

Prosím o podrobný popis instalace českého hlasu do Garminu QUEST 2. Děkuji.
pells
Příspěvky: 14
Registrován: 8.7.2008, 22:52

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19507Příspěvek pells

Ahoj, abych nezakládal další příspěvek, tak využiju tento a lehce odbočím...u nuvi 760 se mi stává, že hlas při navigování jakši kolísá...baba ukecená mluví potichu, že ji sotva slyším (zvuk na 100%) a během povídání se v určitém místě hlas zvýší a pak zase ztiší...prostě při jedné hlášce mluví sotva tak, že ji člověk slyší, pak se až llekne jak zařve a zase hned ztiší...netušíte co s tím, nebo vám to taky tak chodí?
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19511Příspěvek Andílek1

A jsou to vždy hlášky navigace - tedy myslím jako odbočte vpravo atd.? Mi třeba radary více řvou - dohrané MP3 tady ze serveru, ale originál navigační povely mám stejně hlasitě.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
pells
Příspěvky: 14
Registrován: 8.7.2008, 22:52

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19516Příspěvek pells

no právě, že jsou to základní povely pro odbočení. Myslel jsem, že lze přehrát hlas znovu, ale bohužel jsem nikde nenašel hlas do Garmin. Myslel jsem, že na orig. Garmin by to mohlo být, ale bohužel.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19518Příspěvek Andílek1

Zkus zálohovat hlasy v garminu - připoj nav k PC a v průzkumníkovi se podívej do složky v nav Garmin/Voice, soubor Cesky.vpm zkopíruj do PC. Potom ho smaž z nav a spusť WebUpdater - ten by ti měl nyní nabídnout i češtinu. Označ ji a znovu nainstaluj do nav jestli se to nezlepší. Hlavně NEZAPOMEŇ ZÁLOHOVAT PŮVODNÍ SOUBOR, ať o něho nepříjdeš.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
pells
Příspěvky: 14
Registrován: 8.7.2008, 22:52

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19525Příspěvek pells

ok, díky moc...jdu to zkusit.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19526Příspěvek Andílek1

Pak dej vědět jestli to pomohlo :grin:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
pells
Příspěvky: 14
Registrován: 8.7.2008, 22:52

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19529Příspěvek pells

:palce: tak jsem zpět a vypadá to, že je to OK! Simulaci se zvukem jsem pustil doma a už to má hlas vyrovnaný a bez výkyvů...takže super. Díky :cheers:
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba mapy nebo "hlasu"

Příspěvek: # 19535Příspěvek Andílek1

Není zač, hlavně že to pomohlo :palce:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Odpovědět