Nové kategorie, které tvoří nováčkové

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3150Příspěvek FerdaXXL

Jirásek píše: Nyní již mohu dělat chytrýho :P :P . Byl jsem řádně ochotnými kolegy poučen.
Nejdřív po přihlášení nahraj kategorie na online.poi.cz. Způsob tvorby a nahrání tu byl fóru již probírán. Potom musíš požádat admina nebo nebo napsat třeba sem a požádat o zveřejnění.

Ty jses proste sikula .... :P :P
koukal jsem, ze jsi sel velice rafinovane do barev Reiffeisenbank pri tvorbe ikony
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3151Příspěvek libor_m

Nejsem si jistý, zda je nejlepší nápad uveřejňovat kategorie restaurací dle krajů - abychom se z toho potom nezbláznili ... :?

Navíc co potom se současnou kategorií restaurací :?:

Navrhuji autorovi kategorií, aby založil nový thread a trochu jsme se o tom pobavili.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3153Příspěvek FerdaXXL

musim jen souhlasit s Liborem :P
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3154Příspěvek Jirásek

FerdaXXL píše: Ty jses proste sikula .... :P :P
koukal jsem, ze jsi sel velice rafinovane do barev Reiffeisenbank pri tvorbe ikony


Ty máš taky ikonu modrou, tak já šel do barev banky :) :)
Když si hraju, tak nezlobím :lol:
Nakonec, každý si může dát ikonu, která se mu líbí. U sloučených kategorií v POI.DAT je obecně přednastavená černá.

Co se kategorií restaurací týče, souhlas s Liborem. Do POI.DAT se to musí stejně sloučit.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Kikan
Příspěvky: 15
Registrován: 11.1.2007, 12:35

Příspěvek: # 3156Příspěvek Kikan

Tak co navrhujete? Mám to sloučit do jedné kategorie?
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Nové restaurace

Příspěvek: # 3162Příspěvek mila-p

Dovolte mi, abych se zúčastnil debaty - chtělo by to nejdříve prodiskutovat. Jako tvůrce CZ-Restaurace_Praha (ikona Reiffeisen :-) (1968 položekv Praze) se sloučením určitě souhlasím a čím více jich bude, tím lépe! Jsou tu ale ještě dvě podobné kategorie: CZ-Restaurace Libora_m (169 položek po celé ČR) a CZ-Restaurace_Pardubice (správce Satik 108 položek v Pardubicích), tak ať se k tomu také vyjádří. Já osobně jsem rozhodně PRO všechny 3 kategorie sloučit do CZ-Restaurace a další podniky z celé ČR se můžou hned začít přidávat tam. Chtělo by to eliminovat duplicity hlavně v Praze, kterých ale moc nebude a při přidávání sjednotit postup, aby se předešlo komplikacím, tzn. formát adresy, tel. čísla, diakritiky, atd. Pracoval jsem na pražských restauracích přes měsíc a pomohl mi v tom z 80% Seznam.cz v sekci Firmy a následně jejich mapy (souřadnice). Hodně podniků znám a ty které neznám, ověřuji denně v "terénu" a buď to sedí, nebo polohu, či název večer pravidelně opravuji. Zvolil jsem pro jednodušší hledání v TT před název podniku dát např. PIZ (jako Pizzeria), CHI (jako Čínská restaurace, atd.) Klasické české podniky jsou bez zkratky. Pokud by to někomu třeba nevyhovovalo, myslím, že by se to mohlo i předělat (V POI Editu to ale neumím :-) Jinak jen na okraj - v celé ČR je podle Seznamu minimálně 11.500 restaurací, tak máme co dělat :-) a mám obavu, aby nám to nezahltilo přístroje :-) Nejlépe by bylo, aby každý přidával jen ty, které opravdu zná v tom kterém městě a pro jistotu je ještě porovnal se Seznamem (tel číslo, adresa, atd.) Zrovna tohle je dost "nevděčná" kategorie, protože se často mění názvy podniků i majitelé a lze jen těžko dosáhnout 100% aktuálnosti.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3166Příspěvek Henry

Jestli se dobře pamatuju, tak původním záměrem bylo vytvořit databázi "kvalitních" restaurací, takže bych si přál, aby tam nebyl každý pajzl. Případně u velmi dobrých restaurací by mohla být třeba hvězdička :P A taky bych si přál, aby v názvu bylo u nekuřáckých restaurací (nebo u restaurací, které mají nekuřácké místnosti) nějaké heslo, třeba "NEKUR", abych po večeři nesmrděl jak opice. :wink:
Kikan
Příspěvky: 15
Registrován: 11.1.2007, 12:35

Příspěvek: # 3173Příspěvek Kikan

Jsem taky pro jednotnou kategorii RESTAURACE a jak psal Henry né každý pajzl. Hlavně se musíme domluvit.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3175Příspěvek Jirásek

Po vzoru našeho demokratického :( parlamentu doporučuji: Vytvořit návrhovou komisi, uspořádat několik výjezdních zasedání (místa se můžou střídat dle bydlišť jednotlivých členů komise) spojených s kontrolou úrovně jednotlivých navrhovaných restaurací v dané lokalitě. Pozor na paritní zastoupení jednotlivých krajů. A také žen, feministky by mohly protestovat!! :P :P

Ale vážně, nezávidím vám. Bodů je hodně a uspořádat to bude mravenčí práce. Nepomohlo by (trochu) vyexportování restaurací ze stávajícího POI.DAT TT a použít to jako podklad. Samozřejmě - legálnost :?: :?:
Držím palce.

P.S. Jinak se mi líbí, jak vytvořené vlákno, ve kterém mne Henry upozorňoval na chibi a hrubki při vytvoření kategorie, se "zvrhlo" v diskusi o restauracích. Pro admina, nestálo by za to, tuto problematiku přesunout na vlastní vlákno? A zde nechat opravdu prostor pro rady pro jednotlivce mého typu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3184Příspěvek libor_m

PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Odpovědět