Omezení bodů zájmu při importu do navi

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Zamčeno
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31671Příspěvek freewall

Zřejmě tím, že je instaluješ na kartu - aspoň tak to vyplývá z tvého příspěvku. V PC třeba Commanderem nebo nějakým průzkumníkem se mrkni na paměťovou kartu a někde bys tam měl najít adresář POI, tak jej smaž a body znovu nainstaluj, ale do paměti navigace. Taky je doporučováno, před instalací občas v POI Loaderu zvolit "vymazat" POI a pak teprve instalovat. Ale to nedělá to, že je nevidíš. Nažeň je do přístroje a musíš je vidět. Jinak postupuješ správně, takže by pak neměl být problém. Samozřejmě, že k tomu souboru.gpx, stahuješ i odpovídající ikonu kategorii, tak, že na ní klikneš
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31673Příspěvek hasic150

I když smažu POI vytáhnu kartu tak ani potom tam ty přejezdy nemám. :zed:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31677Příspěvek freewall

To není možné :zed: ..... asi to bude stejné jak to děláš ty, ale pro sichr... :
1) Na HDD mám adresář třeba "POI" (c:\POI)
2) V něm má x adresářů (radary, stravování, hrady zámky atd.)
3) Do každého zkopíruji stažené soubory - tzn. že tam mám vždy soubor s koncovkou .gpx a k tomu odpovídající ikonu
4) V POILoaderu zadám cestu k tomu adresáři c:\POI
5) POILoaderem body instaluji do paměti přístroje, kde je najdu v jak již je výše popsáno

Pokud to takhle u tebe nebude fungovat, tak snad zkusit nějaký reset přístroje nebo k "lékaři" do Picodasu. Jinak už pak fakt nevím. Když tak ještě můžeš vyzkoušet manuální export POI do navigace POILoaderem - čili nezvolit Expresní instalace bodů v POILoaderu, ale manuální, kdy uvidíš každou kategorii, kterou exportuješ do navigace.
Ještě zkus před instalací bodů je nedříve odinstalovat pomocí POILoaderu - je to nějak hned asi druhý nebo třetí krok POILoaderu
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31679Příspěvek hasic150

Nainstalovalo se to do adresáře Garminu do složky POI s příponou gpi ale body zájmu tam pořád nemám.Ještě jestli to není tím že nevím jaké body by v Garminu v adresáři měly být.
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31680Příspěvek hasic150

V Garminu, Kam vést - Různé, nejsou načteny žádné doplňky.
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31682Příspěvek hasic150

Tak jsem to zkusil znovu a v Kam vést - Různé - body zájmu mám sice 52 položek ale neoznačeny číslem. Má jich být 8288.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31683Příspěvek freewall

Tak to jsem z toho Maďar.... se vší úctou k Maďarům tedy..... nikam to nemůže zalézt, než do těch "vlastních" a měl bys tam vidět názvy, jak jsou v té kategorii - viz screenshot.
Ještě mě napadlo, jestli to máš v PC v adresářích jak jsem psal - jestli nemáš všechny body v jednom adresáři - pak bys mohl mít pel-mel všeho, kde by se ty přejezdy schovali kdoví kde, ale stejně bys je měl najít ve "vlastních". Do navigace POILoader totiž přenáší i ty adresáře z PC
Přílohy
bod.jpg
bod.jpg (6.78 KiB) Zobrazeno 2978 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31684Příspěvek freewall

Lidi máte někdo nějaký nápad? Mně se už rozum zastavuje :zamysl:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31685Příspěvek hasic150

Na HDD mám adresář: Garmin v adresáři prejezdy.gpx Garmin mi ani nenabídne že je něco nového a nechce ani instalovat doplňky.
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31686Příspěvek hasic150

Ještě mě napadlo, POI Loader se musí pokaždé spouštět a dávat souhlas s licenčním ujednáním?
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31687Příspěvek freewall

hasic150 píše:Tak jsem to zkusil znovu a v Kam vést - Různé - body zájmu mám sice 52 položek ale neoznačeny číslem. Má jich být 8288.
Tak to už jsem doma, už se mi rozsvítilo :grin:

Prosím tě, když to prohlížíš v navigaci, tak samozřejmě neuvidíš všech 800 bodů, ale naběhne ti jen asi 50, 60 nebo já nevím kolik bodů kolem místa, kde se právě nacházíš. Ještě je možné někde nastavit, že chceš vidět body třeba kolem jiného města, ale nikdy neuvidíš všechny. Ale samozřejmě při hledání prohledá všechny. To znamená, že po otevření "Uživatelské body zájmu" ťapneš na řádku s názvem ve které máš přejezdy a pak na "hláskovat" a zadáš to, co chceš najít
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31688Příspěvek hasic150

Jde mi o to abych mohl při hlášení "srážka na přejezdu xxx spustit Garmina a pomocí čísla najít přejezd a dojet tam.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31689Příspěvek freewall

hasic150 píše:Na HDD mám adresář: Garmin v adresáři prejezdy.gpx Garmin mi ani nenabídne že je něco nového a nechce ani instalovat doplňky.

Ta nabídka instalace doplňků se nabízí jen když nainstaluješ body na kartu - to jsem jednou zkoušel a protože to pořád otravovalo (protože ty body z karty pak mašinka stejně kopíruje do paměti navigace), tak je dávám jen do navigace. Vzhledem k velikosti je blbost je dávat na kartu. S tím licenčním ujednáním, nevím proč tě to otravuje
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
hasic150
Příspěvky: 40
Registrován: 23.9.2009, 6:58

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31690Příspěvek hasic150

Ani při zadání uživatelské body zájmu dám zadat a stejně mi to nenajde.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31692Příspěvek freewall

hasic150 píše:Jde mi o to abych mohl při hlášení "srážka na přejezdu xxx spustit Garmina a pomocí čísla najít přejezd a dojet tam.
Já ti rozumín - tak to vyzkoušej - hláskovat a dej: P7109 (to je někde Mikulov nebo P6949 (Jevíčko)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Zamčeno