Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět

Návrh rozdělit CZ-Nebezecna_mista je:

dobrý nápad
44
67%
špatný nápad
19
29%
nevím
3
5%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33635Příspěvek freewall

Já ne, já si vzal zatím ty 3 oblasti - a ty jsou hotové. Pokud je potřeba s něčím dál, tal houkni nebo krákni :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33636Příspěvek vrána

Okey, ale co Docent? Ten si asi vezme ten kvákválejnynk? Aby pak nebrečel, že jsme mu nic nenechali :-D. Kvákválejnynk záznamy zatím nechávám v původní kategorii bez povšimnutí.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33639Příspěvek freewall

Jojo, on prej je přes tu vodu.... teďka taky leží někde na zádech v Chorvatsku - Slovinku :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33642Příspěvek vrána

Já můžu ležet akorát tak v lihu. :nositka:

Tak, železniční přejezdy dokončeny, Henrymu odeslána žádost o hromadný přesun. JInak pro freewalla - koukal jsem, že tam ještě zbylo pár zakuklených bodů do těch tvých podkategorií - obvykle se to jmenuje nějak jako Nebezpečný úsek" nebo "Úsek častých nehod" a na konci je dopsáno "změna přednosti" atd.
S tím bude ještě práce... škoda, že nevidíme celý název v okénku (mně se tedy zobrazuje až po najetí kurzorem na okýnko, což je pro tyhle účely docela zdržující), ale co naděláme...

Jirka
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33643Příspěvek freewall

Já to projedu ještě jednou
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33655Příspěvek vrána

Tak, vytříděny i nebezpečné nájezdy a sjezdy. Až to Henry přesune, tak zviditelním další celou novou kategorii CZ-Nebezpecna_mista-sjezdy_najezdy.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33680Příspěvek Docent

Ten aquaplaning mně klidně nechte, ale vrhnu se na to nejdřív zítra odpoledne... Před chvílí jsem dorazil, v akváriu mám 2 chcíplé pancéřníčky :( , zítra mám soud kvůlivá alimentům, tak holt to vodní nebezpečí na silnicích musí ještě chvíli vydržet...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33682Příspěvek vrána

Musíš argumentovat tím, že už nemáš ani na krmení pro rybičky, my ti dosvědčíme, že ti dvě chcíply hlady :haha: . Kvakva ti tedy necháváme.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33685Příspěvek Docent

Kuwa, vráno, nejsi nějakej rozvernej :vino: ? Já mám obavy, že mně spíš chcíply na přežrání, protože jsem měl strach, aby ty 3 dny bez újmy vydržely, tak jsem jim hodil o pár tabletek víc :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33691Příspěvek vrána

Tak, pokud jsem nic nepřehlédnul, tak jsou zkontrolované a upravené POI s tématikou "nebezpečný povrch vozovky", takže odesílám další požadavek k Henrymu. Zbývají dodělat křižovatky (tedy ty, nespadají pod přednosti a stopky) a zbytek je úplně nejhorší, to jsou takové ty "úsek smrtelných nehod" (ale proč, to už nikdo nenapíše) a další špeky, které budu cpát pod "jiné nebezpečí". Horší je, že u těch "úseků/ kolikrát není uveden směr nebo alespoň jestli POI je na začátku, uprostřed nebo kde. Občas jsou tam oba body (začátky) na obou koncích úseku i s uvedeným směrem a pak se snažím ten bod dávat těsně na pravou krajnici (ve směru jízdy), aby bylo alespoň trochu poznat, že se to týká tohoto směru. Těchto bodů je docela dost, možná by stálo za úvahu udělat z toho do budoucna další podkategorii "nebezpecne_useky". Jen se vzhledem k úrovni bezpečnosti na našich silnicích trochu obávám, že by tam za chvilku byla celá republika...
Takže na podkategorii "jiné nebezpečí" si asi ještě chvilku počkáte, do té doby jsou ty body stále v té původní kategorii.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33692Příspěvek eidz

freewall píše:"Jak se bude označovat místo, kde bude souběh nebezpečí - např. chodci a nebezpečná zatáčka?"

Takovýhle kombinací ti vymyslím za hodinu kýbl..... já už na tvoje zásadně negativní názory, kdy všechno je na h...no, všechno je blbě nebudu reagovat -jak jsem psal - v tvém případě je jakékoliv vysvětlování zbytečné, protože jej ani slyšet nechceš... nikdo tě nenutí, abys to stahoval. A navíc - všechny tyhle body už byly v obecné kategorii "Nebezpečné ůseky" - tak proč ses už neozval dřív? Vždyť ti to to dneška nevadilo.
Pro mě je toto sqvělá zpětná vazba. Jelikož ty a vrána makáte na rozdělení jako čerti, tak je fajn, že víte, co děláte a proč to děláte a že to dokáže obhájit.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33693Příspěvek freewall

Pro nově vzniklé kategorie hlášky
Přílohy
CZ-Nebezpecna_mista-zeleznicni_prejezdy.zip
(12 KiB) Staženo 914 x
CZ-Nebezpecna_mista-sjezdy_najezdy.zip
(12.37 KiB) Staženo 913 x
CZ-Nebezpecna_mista-jine_nebezpeci.zip
(15.49 KiB) Staženo 912 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33751Příspěvek vrána

Tak, Henry mi zprovoznil další kategorii, 2110 CZ-Nebezpecna_mista-povrch_vozovky. Tam budou ty díry, záludné příčné prahy, špatné sklony vozovky, vyjeté koleje atd. Tak hezky posílejte, ale i průběžně kontrolujte, tohle bude měňavá kategorie.

Zbývají Křižovatky ostatní a Jiné nebezpečí.

A k tomu Jinému nebezpečí mám návrh - jedná se o ty "úseky nehod" a podobně (ono by se to vlastně dalo navléknout i na některé další kategorie, třeba ta zvířata). Přemýšlel jsem, jak nejlépe naznačit, že POI se netýká jen toho konkrétního místa, ale delšího úseku. Netuším, zda to nějaké navigace takhle umí, aniž by na to musela být samostatná kategorie, kde by prostě jeden POI byl začátek a druhý konec. V kategoriích, kde jsou spolu jak úseky, tak samostatná místa jsou např. tyto možnosti:

1) úsek značit bodem pouze na jeho začátku, ale v daném směru a vpravo, těsně mimo vozovku. Tzn, že konec úseku poznám podle bodu, který bude jakoby v protisměru, také těsně u cesty. To se ale může poplést se samostatným bodem, pokud poloha nebude přesně sedět nebo bude trošku "mimo" mapový podklad.

2) začátek i konec úseku bude tvořen dvěma body ve stejném místě, jeden bude vpravo u krajnice a druhý vlevo. Vznikne taková POI brána, která zřetelně naznačí řidiči, o co se jedná (samozřejmě to ale taky potřebuje poučeného uživatele).

3) Kombinace obou - začátek úseku budou tvořit dva POI, ale pouze vpravo ve směru jízdy a za sebou. Konec bude stejný, jako v bodě 1), tj. v tomto případě dvojice POI v protisměru (neboli vlevo od silnice).

Nic blbějšího mě nenapadá, vás jo? Doufám, že Automapa už to dávno umí a jdu si to hodit :blazen: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33752Příspěvek vrána

eidz píše:
freewall píše:Jelikož ty a vrána makáte na rozdělení jako čerti, tak je fajn, že víte, co děláte a proč to děláte a že to dokáže obhájit.
Nooo, když už nic jiného, tak se alespoň ty body všechny kontrolují (polohy dost často nesedí) a upravují se nesmyslné záznamy. Takže alespoň bude v kategoriích pořádek. :mrk:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33755Příspěvek Docent

AutoMapa má takhle rozdělené úsekové radary - jeden POI pro začátek měření, druhý pro konec. A pak má kategorii "Nebezpečné úseky", ale je to jen jeden POI :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět