Námět na nové kategorie POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35181Příspěvek freewall

No typoval jsem, že Docent se ozve tak před 20 minutami.... kdy si už konečně pořídíme pořádnou navigaci, resp. Kaczynského automapu....... jen bych chtěl poznamenat, že český Garmin dodává do Garminů Adresy ČR už asi rok.... :blee:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35182Příspěvek mila-p

Jj, Docent nezklamal :grin: . Takže to bychom měli do třetice už i Garmin - jen ten TomTom zbývá :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35183Příspěvek Docent

Byl bych se ozval dřív, ale Vendy mne nechtěla pustit k PC :grin: . Jinak dneska je na silnicích veselo, majitelé Ochcávek netuší, že i pro ně platí fyzikální zákony... Možná by si měli vytvořit kategorii "Kde jsme bourali se svými nadvozy" :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35190Příspěvek Gumídek

Je hezké, že jsi si vybral oktávky. Ale nedivím se, je to nejrozšířenější automobil na českých silnicích....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35192Příspěvek Docent

Gumajzi, jezdím denně... Pokud se na mne někdo lepí jak hovado, bliká, atd., na 90% je to řidič Oktávky, Superbu nebo Passatu. Pokud mne někdo předjede jak prase, platí výše uvedené. Nepamatuji se, že by mně něco podobného udělal řidič korejce nebo japonce.
Podle mne je pojem "řidič vozidla koncernu VW" psychiatrická diagnóza. Čest těm několika málo výjimkám, jako seš ty :palec: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35195Příspěvek mila-p

Musím s Docentem souhlasit! Tuto zkušenost mám i já. V cca 80% kritických situací, které bohužel skoro denně vidím a někdy i zažívám figurují především řidiči Octavií :zamysl: . Je to zvláštní jev a nedokážu si vysvětlit čím to je, jestli má tento model vozu nějaké nadpřirozené účinky na jejich majitele, že se chovají jako King of the Road (myšky, nedávání blinkru, najíždění, agresivní předjíždění, nepochopitelná nadřazenost) - docela mně to zaráží...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35299Příspěvek Gumídek

Mám Octavii, a nevím, proč by zrovna tento typ měl k něčemu takovému provokovat, je to auto jako každé jiné....Tím nechci tvrdit, že to tak není...Já se nadřazený necítím, je spousta aut, které jsou - větší, výkonnější atd atd...Ale mně je 45....Já blbnul, když jsem měl žigula a pak Fáčko. Pro svoji obranu musím uvést,že jsem se snažil blbnout mimo obydlené oblasti a spíše na polňačkách....... :cry:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35302Příspěvek Docent

Gumídku, neřeš to :usmev: . Prostě jezdím celkem dost, takže jsem si utvořil nějaký názor. BTW jsem celkem zvyklý na to, že když se svým angličákem někoho předjedu, předjede mne vzápětí také, aby ze sebe smyl tu pohanu. Ale aby někdo při předjíždění zrychlil a předjel mne zprava dřív, než jsem se stačil zařadit zpět do pravého pruhu, to se fakt podařilo jen řidiči Octavie :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35308Příspěvek Gumídek

Tak nevím, chtěl jsem vyměnit Octavii I. za Octavii II., ale teď si snad pořídím něco jiného....Ne, to je samozřejmě fór. Já se s tím nesetkal možná proto, že mám Octavii, takže mně to další Octavia předvádět nebude, třeba ze strachu, abych nebyl lepší řidič než on, nebo neměl silnější motor než on...Pak by si sebevědomí nezvýšil, ale spíš by z toho měl depku...Ale stejně je to prasárna, chovat se takhle na silnici...myslím tím, ventilovat svoje komplexy na silnicích nebezpečnou jízdou a ohrožovat tím ostatní...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 35325Příspěvek vrána

No, já si přisadím a IMHo jsou v přepočtu na relativně malý počet u nás jezdících vozů té značky největší magoři za volantem Audi. Viděl jsem snad jediného, který jel podle předpisů. Škodovky jsou hned za nimi, ale počítám, že ve většině případů se jedná o služebáky. S těmi se obecně jezdí "jako prase", doma by si nikdo takhle auto nehuntoval.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět