Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39040Příspěvek Jirásek

louis65 píše:1) nenapadlo te, ze v TT se da nastavit "Upozornovani pouze na BZ na trase"? a to mam take zaskrtle a zatim me to tak i funguje, takze by to nemel byt radar nekde kolem me ale ne na trase, nehlede k tomu, ze bych tu ikonu byt mimo trasu mel v TT videt.
Osobní zkušenost a pozorování u MÉ navigace - i pokud mám zaškrtnuto "pouze na trase", stejně to hlásí radary v nejbližším okolí na jiných silnicích (záleží na nastavené vzdálenosti). Zajímavé ale je, že pokud jsu dobře umístěny (souřadnice), nehlásí to radary v protisměru na silnicích dálničního typu - oddělené směry. Proč to ale tak je, netuším. Tento na Průmyslové mi řve běžně. A ikony si nevšimneš, vzhledem k přiblížení mapy za jízdy je mimo obraz. Musel by jsi v tom okamžiku oddálit mapu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39042Příspěvek louis65

Gumajz píše:A obávám se, že tě upozorňuje na radar semafor na průmyslové, protože je od tebe vzdálen do 250 metrů...
semafory nemam zapnute, temi to nebude
Naposledy upravil(a) louis65 dne 2.9.2010, 16:55, celkem upraveno 1 x.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39043Příspěvek louis65

Jirásek píše:
louis65 píše:1) nenapadlo te, ze v TT se da nastavit "Upozornovani pouze na BZ na trase"? a to mam take zaskrtle a zatim me to tak i funguje, takze by to nemel byt radar nekde kolem me ale ne na trase, nehlede k tomu, ze bych tu ikonu byt mimo trasu mel v TT videt.
Osobní zkušenost a pozorování u MÉ navigace - i pokud mám zaškrtnuto "pouze na trase", stejně to hlásí radary v nejbližším okolí na jiných silnicích (záleží na nastavené vzdálenosti). Zajímavé ale je, že pokud jsu dobře umístěny (souřadnice), nehlásí to radary v protisměru na silnicích dálničního typu - oddělené směry. Proč to ale tak je, netuším. Tento na Průmyslové mi řve běžně. A ikony si nevšimneš, vzhledem k přiblížení mapy za jízdy je mimo obraz. Musel by jsi v tom okamžiku oddálit mapu.
Moje osobni zkusenost je, ze me moje TT jeste nikdy neupozornovala na radyry mimo trasu s jedinou vyjimkou - radary v protismeru ale mimo dalnic, i kdyz na nekterych me to taky nekdy piplo, ale to je asi tim co jsi rikal - presnost umisteni. Stale me stve to pipani toho radaru u prumyslove, zkusim to vypozorovat, jezdim tudy denne do prace tak uvidim.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39044Příspěvek Jirásek

Záleží jakou máš nastavenou vzdálenost. Pokud nemáš zapnuté semafory, pak ti to pravděpodobně dělá stacionár na Průmyslové, U Stavoservisu. Je to cca 500m.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39046Příspěvek Gumídek

Díky, Jirásku..Přesně tak, k tomuhle jsem chtěl dojít. Protože jestli má vypnuté semafory, tak je to stacionár u Stavoservisu....Ale nechápu proč, když má zapnuté upozorňování "na trase"...A Lousi, prosím, necituj mne, já si pamatuji, co jsem ti napsal.....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39048Příspěvek Jirásek

Připadá mi to, že TT hlásí (v případě zapnutí na trase) i případy, které případně připadají do úvahy při sjetí z trasy. Protože mu to hlásí při jízdě směrem "do Prahy", na jeho půlce jižní spojky.
Stejně se mi chová semafor Černokostelecká x Průmyslová. Při jízdě z Prahy řve, do Prahy je v klidu. Proč - netuším. Do algoritmů navigace nevidím.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39051Příspěvek Gumídek

To mne nenapadlo, že by mohla navigace "jakoby" myslet dopředu, kdyby jsi sjel na odbočku....
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39052Příspěvek louis65

sorry, ale ja te necituju, ze ty by sis nepamatoval co jsi rikal, ale aby ostatni vedeli na co jsem odpovidal.

u stavoservisu? to je strasne daleko, navic mimo trasu, takze to se mi moc nezda :zamysl:

uvidim, jestli si zitra na to vzpomenu az pojedu zase kolem
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39056Příspěvek Gumídek

To vůbec není daleko....Tak se na to zaměř, ale jiný tam široko daleko není...
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39059Příspěvek louis65

Tak jsem se na to zameril, a meli jste asi pravdu, nejspis mi to upozornuje na radar na Prumyslove. Je to ale stejne zahada, proc mi to hlasi radar, ktery neni na trase a "případy, které případně připadají do úvahy při sjetí z trasy", ty prece nejsou na navigovane trase, takze kdyz mam zaskrtnute "upozornovat jen na BZ na trase", tak by ho nemel brat v potaz!

A co to mereni EU na Sporilovske? je to EU nebo ne? najizdim tam uprostred useku (z Klapalkovy), proto jsem zacatek mereni nevidel a jedu jen kolem konce useku. Uz ho nekdo zadal do poi?
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39060Příspěvek Gumídek

Toto je již na více místech, a je to vždy jen jedno stanoviště, žádný začátek nebo konec není.... Jako co ho chceš zadat ? Jako stacionár to nejde, protože jako stacionární radar to nefunguje, jako úsekáč to nejde, protože druhý nemá.....
Na některých místech dálnic je to také, i třeba jen jedna kamera, tam to slouží jako kontrolní stanoviště průjezdu kamionů kvůli výběru mýtného, ale to už vše je zde několikrát probíráno...
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39073Příspěvek louis65

jestli mluvis o te Sporilovske, tak jsem se opravil (viz vyse), ze zacatek to ma, ale nad mistem, kde ja na Sporilovskou najizdim, takze by to mohlo byt klasicke mereni EU, ale nevim to jiste, tak bych to nechal na zkusenejsich, abych v tom nedelal bordel.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39080Příspěvek Gumídek

Já se tam podívám, až se tam dostanu, bohužel jsem se tam ještě nedostal, takže čerpám jen z informací které jsem obdržel. Ale od kolegy zde, který je spolehlivý....A ten prý začátek ani konec neviděl, jen toto místo...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39090Příspěvek vrána

Jo a ještě je ta čára navíc jen v levém pruhu, ačkoliv na ráhně jsou kamery dvě. Jak už jsem psal Gumajzovi, nesjpíše to tam narafičili vzhledem k tomu, že s otevřením nové části obchvatu Prahy kolem Jesenice dojde k tomu, že tímto úsekem budou projízdět nejen kamiony, které tudy jezdily z/do Brna, ale i ty, které pojedou z východu na západ a zpět, protože Jižní spojka pro ně bude uzavřena (plánované omezení na 12t).
Takže nalapají nějaká data o hustotě dopravy teď a pak po otevření obchvatu a pak se uvidí, jestli to tam nechají. Dolu až k padesátce jsem žádnej jinej neviděl a nikde není ani čára na silnici. A nahoře taky nic není, jen tahle jedna. Jezdím tudy docela často. Pro zajímavost, je to přímo zde: Loc: 50°2'29.075"N, 14°29'18.782"E
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39095Příspěvek Gumídek

Vráno, děkuji....
Odpovědět